W dwa dni dookoła świata

To już 23 edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon. To również prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy lubią podróże – te bliskie i te dalekie. Na targach pokazane zostaną oferty z bardziej odległych miejsc na świecie – Singapuru, Republiki Seszeli, RPA, Indii, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Brazylii; i tych nieco bliższych – Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Finlandii, Hiszpanii, Grecji, Ukrainy, Czech, ale nie zabraknie też propozycji spędzenia wolnego czasu pośród urokliwych zakątków Polski.

Poczuj zapach pieprzu i wanilii

W sobotę gościem specjalnym targów będzie Elżbieta Dzikowska – znana z kultowego programu „Pieprz i wanilia” oraz z serii książek subiektywnie opisujących polskie atrakcje turystyczne – „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce”. Na pewno spotkanie z podróżniczką przeniesie wszystkich słuchaczy w niezwykłe krainy i regiony oraz sprawi, że zapomnimy chociaż przez chwilę o coraz chłodniejszej październikowej aurze. Start w sobotę o godz. 11.00 w pawilonie 5 na scenie, następnie o godz. 12.00 w Sali Zielonej, Hol Wschodni Elżbieta Dzikowska rozpocznie swoją prezentację, a następnie będzie można otrzymać autograf znanej podróżniczki.

Ho,ho,ho! Św. Mikołaj i renifery

Prosto z zimnej Laponii, na stoisku Finlandii będzie stała skrzynka, do której będzie można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. Zapraszamy wszystkich starszych i młodych. Zebrane na targach listy zabiorą prawdziwe renifery. Ci niezwykli pomocnicy Świętego Mikołaja przyjadą specjalnie w sobotę na targi Tour Salon.

Zobacz z bliska autobus KKS LECH Poznań

Na „Ekspozycji autokarów” Biuro Podróży Fanclub wystawi autokar klubu KKS LECH Poznań, który z pewnością będzie największą tego typu atrakcją dla fanów poznańskiego klubu sportowego i nie tylko.

„Priwiet, Bajkał!”

Czy wiecie, że Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata? Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów… Siedem lat temu Bajkał zaczarował Alicję i Jędrzeja Łukowskich oraz „zmusił” ich do stałych powrotów – w podróżach indywidualnych i wyprawach zorganizowanych.

W sobotę o godz. 14.00 (Sala Zielona, Hol Wschodni) zapraszamy do wspólnej podróży nad „Święte Morze Syberii”, w trakcie której będzie można przyjrzeć się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczyć najpiękniejsze zakątki Przybajkala, wyruszyć w dzikie góry, poznać kilku niezwykłych ludzi, skosztować wybornego samogonu, a na koniec – przejechać się koleją Transsyberyjską.

Spotkaj się Jackiem Pałkiewiczem

Na stoisku magazynu PODRÓŻE (paw. 5, stoisko 79) gościć będą znani podróżnicy: Michał Kruszona (w piątek od godz. 15.00), Jacek Pałkiewicz (w sobotę od godz. 12.00) oraz Tadeusz Biedzki (w sobotę, od godz. 13.30).

Szept amazońskiego potoku

W piątek na show ze slajdami, filmami, muzyką oraz opowieścią „Śladami szeptu Amazońskiego potoku” zaprasza Stefan Czerniecki. Będzie to opowieść o dziewiczym odcinku Orinoko, tajemniczych tepui występujących w zakazanym i niedostępnym regionie Amazonas w południowej Wenezueli. To indiańskie legendy, wojskowe przeszukiwania, czy wreszcie ucieczka przed anakondą… Od kilkunastu lat wenezuelski reżim nie wpuszcza w ten region żadnego eksploratora. Czerniecki jest jednym z pierwszych, któremu się to udało. Start w piątek o godz. 16.00 w paw. 6a, w sali konferencyjnej II.

Tanie latanie z Poznania

Weekendowy wyjazd do Paryża czy Barcelony, w dodatku tani? Czemu nie. Klub Latamy z Poznania zaprasza w piątek 26 października w godzinach 11-13 na mini warsztaty taniego latania „Lataj z głową – czyli co nieco o tanim lataniu”. W programie m.in. podstawy taniej rezerwacji, czyli jak uniknąć opłat dodatkowych, sekrety przesiadek oraz ćwiczenia praktyczne.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Godziny otwarcia:

26 października, godz. 10.00-18.00
27 października, godz. 10.00-15.00

Wejścia na targi przez:

Wejście Wschodnie (od strony ul. Głogowskiej)
Wejście Zachodnie (od strony ul. Śniadeckich)
Wejście Północne (od strony ul. Bukowskiej)

Ceny biletów w dniach 26-27 października

– Dla osób indywidualnych: 12 zł
– Rodzinny (3 osoby w tym co najmniej 1 dziecko): 9 zł
– Dla grup szkolnych zorganizowanych: 9 zł