Horoskop na 2014 rok

BARAN
W tym roku Wenus obdarzy wszystkie Barany seksapilem i magnetyzmem. Wprawdzie na co dzień też im temperamentu nie brakuje, ale rok 2014 będzie pod tym względem naprawdę wyjątkowy. I ile emocji! Flirty zapowiadają się gorąco i gwałtownie, może się zdarzyć poważniejszy romans z szansą przetrwania dłużej.

Zauroczone Barany powinny jednak mimo wszystko uważać na drobne zawirowania i kryzysy w pracy oraz finansach. Jeśli uda się je przetrzymać, to zakończą się happy endem. Należy tylko zachować ostrożność i w żadnym wypadku nie ufać impulsom. Myślcie, kochani, myślcie przede wszystkim! Nie dajcie się ponieść emocjom bez względu na to, czy chodzi o kupno domu – czy wyjazd na egzotyczne wakacje.

Na szczęście Mars nie poskąpi dobrej energii, jednak i tak Barany będą musiały nią dobrze gospodarować, bo rok 2014 będzie tak bogaty w wydarzenia, że nawet ich niespożyta energia może nie wystarczyć! Koniecznie więcej czasu muszą poświęcić odpoczynkowi, przeznaczyć każdą wolną chwilę na relaks i wypoczynek, porzucić niszczące nałogi – w tym roku będzie łatwiej! – i zacząć uprawiać jakiś sport.

BYK
Wenus przyda Bykom atrakcyjności i zapewni powodzenie w każdej sferze życia – także, a nawet przede wszystkim, w miłości. Mars zapewni niezbędną w takich przypadkach odwagę i energię. Pozostaje więc tylko korzystać i rzucić się w wir życia towarzyskiego, by odnaleźć swoją druga połowę! Zajęte Byki też nie powinny się oszczędzać, jeśli chcą zaliczyć drugi miodowy miesiąc…

Jednak rok 2014 to nie tylko miłość – to także czas na pokazanie swoich prawdziwych możliwości, których u siebie często nawet same Byki nie podejrzewają. Warto zainwestować w siebie, by ukazać swój prawdziwy potencjał i moc, a także dowiedzieć się więcej o sobie i o tym, czego tak naprawdę chcielibyśmy w życiu. A to odkrycie może zaskoczyć niejednego Byka, gdy wreszcie zda sobie z tego sprawę. Dla wielu Byków będzie to rok prawdziwych przełomów i stawiania wszystkiego na głowie – z rodziną i małżeństwem włącznie!
 
Swoją wielką szansę w 2014 roku dostaną single, którym dotąd nie udało się odnaleźć swojej drugiej połowy i warto pamiętać, że grzane wino wypite we dwoje pomoże na chłody i zapobiegnie przeziębieniom – ale może też być tym pomostem porozumienia dla samotnych Byków szukających pary. Muszą tylko bardziej zaufać swojej intuicji i iść za głosem serca.

BLIŹNIĘTA
Planety wróżą powodzenie w pracy, ale sukcesy nie przyjdą same, a Bliźniaki jak nigdy dotąd będą musiały się skupić na jednym zadaniu na raz, no i wziąć sprawy w swoje ręce już od początku roku. Nie będzie łatwo, bo w pracy znajdzie się wielu nieprzychylnych ludzi, którzy tylko czyhają na potknięcia bałaganiarskich – przyznajmy to – Bliźniaków. Dobra organizacja w tym roku to podstawa!

W życiu uczuciowym, a szczególnie w stałych związkach możliwe są pewne zawirowania i nie wszystko będzie się układało tak, jak powinno. Co gorsza, ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy nie będzie łatwe i tylko błyskotliwość oraz inteligencja Bliźniaków pozwoli wyjaśnić i rozwiązać sytuację. W tym celu trzeba jednak zapanować nad emocjami i nie działać zbyt spontanicznie, a cierpliwość opłaci się już pod koniec stycznia.

Działaniom bez pośpiechu będzie sprzyjał też spadek formy. Brak energii, skłonność do przeziębień i infekcji dadzą się we znaki już od początku roku. A jeśli Bliźniaki zawczasu nie poleżą dwa-trzy dni w łóżku, by wyleczyć przeziębienie i nie dopuścić do poważniejszej choroby, to może się to skończyć infekcjami przez cały rok! Bliźniaki z natury są niecierpliwe, ale tym razem naprawdę muszą się zdobyć na cierpliwość i po prostu odchorować swoje.

RAK
To będzie trudny, ale udany rok. Wszystko będzie się komplikować: i seks, i miłość, i związki, ale z drugiej strony życie to właśnie ruch, prawda? Raki, które lubią działać, poczują się jak… ryba w wodzie. Ale te, które cenią sobie spokój za wszelką cenę, będą miały znacznie gorzej. Warto jednak pamiętać o tym, że nierozwiązany problem nie znika, tylko narasta, więc trzeba coś z nim zrobić. I to koniecznie!

W pracy spokojniej i lepiej, chociaż jeśli ktoś liczy na spektakularną podwyżkę – niestety, nie ma szans. Ale nie będzie gorzej, a to w tych czasach, kiedy ludzie szukają pracy też zaleta. Ale będzie więcej pieniędzy i stabilizacja w pracy – a to już dobrze dla Raków ceniących sobie spokój. Tu gwałtowne ruchy nie są wskazane.

Jednak tak nerwowo będzie wyglądała tylko pierwsza połowa roku. W drugiej już łatwiej będzie o egzotyczne wyjazdy, miłe spędzanie wolnego czasu, uspokoi się i wyjaśni także w związkach. To dzięki temu spokojowi Rakom przyjdą do głowy pomysły, którymi sami będą zaskoczeni! Ale uwaga – chociaż niektóre z pomysłów w pracy zaowocują dodatkowymi dochodami, to jednak inne mogą kosztować sporo straconej gotówki. Niedawno zawarte znajomości mogą mieć niemiłe konsekwencje, więc lepiej miejcie się na baczności i dobrze przyglądajcie nowym znajomym – zwłaszcza jeśli chcą z wami robić interesy.

LEW
Zapowiada się dobry i atrakcyjny rok, chociaż jego koniec w pracy nie będzie najłatwiejszy. Jednak to tylko doda siły Lwom, które uwielbiają takie przeszkody. W tym roku w pracy Lwy muszą obkuć się w dyplomacji – osobowość Lwa może zmiażdżyć, a sam Lew często sobie nie zdaje z tego sprawy. Jednak jeśli się przyłożą, to się opłaci jeszcze przed końcem roku.  Może nowa praca, nowe stanowisko albo chociaż podwyżka? Wszystko jest możliwe, zwłaszcza jeśli w 2013 pracowaliście ciężko, zostając nawet po godzinach – w tym roku wreszcie ktoś to zauważy i okaże się, że naprawdę się opłaciło.

Powodzenie u płci przeciwnej będzie towarzyszyć Lwom w sferze zawodowej i osobistej. Jednak nie liczcie na to, że wszystko samo się zrobi, trzeba będzie też trochę samemu przyłożyć się do pracy, a wolne Lwy mogą mieć poważne trudności z wyborem partnera. Bo za duży wybór – wszyscy w nadchodzącym roku będą walczyć o ich względy. Cóż, lwia atrakcyjność i seksualna magia będzie działać porażająco. Nawet Lwy w związkach na nowo odkryją uroki seksu…

Zdrowie nie da powodów do niepokoju – przynajmniej nie bardziej niż dotąd, ale jeśli macie ochotę na egzotyczny wyjazd, lepiej zrezygnujcie z niego na rzecz wakacji gdzieś bliżej, w Europie. Też jest ciepło, nawet zimą, a wyjazd nie zakończy się długotrwałymi kłopotami z układem trawienia spowodowanymi tropikalnym i nieznanym jedzeniem.

PANNA
Życie Panien w tym roku powinno oszaleć. Czas na zmiany i wykorzystanie szans – jeśli ich Panna nie wykorzysta, to utkwi w marazmie na kilka następnych lat, i to takim marazmie, że nawet dla spokojnej, poukładanej i trzeźwo podchodzącej do życia Panny będzie to nie do zniesienia. Motto na ten rok: zmiany są dobre! I w przypadku Panien od czasu do czasu bardzo potrzebne.

Tak więc jeśli zapragniecie nagle zmienić miejsce zamieszkania na takie na końcu świata, zmienić pracę, studia, partnera – koniecznie to zróbcie. Gwiazdy wróżą Pannom wiele miłosnych przygód, a te najbardziej interesujące przydarzyć się mają właśnie w podróży. Jeśli więc marzycie o miłości i seksie idealnym z równie idealnym partnerem, to idźcie na całość. Nie brońcie się przed wyjazdami służbowymi, wypad na narty na początku roku może być brzemienny w skutki…

Panny powinny w tym roku uważać na kontakty z osobami spod znaku Wodnika – i o ile się da, unikać ich jak ognia, a już na pewno nie słuchać ich rad. Tu przyda się dyplomacja i takt, zwłaszcza jeśli to osoby starsze… Warto też znaleźć chwilę na zastanowienie się, czego właściwie chcemy od życia. Bo w tym roku to się może spełnić!

WAGA
Nadchodzący rok nie będzie łatwy. Huśtawka emocjonalna sprawi, że trzeba się będzie mocno sprężyć i zmobilizować, by poradzić sobie z czekającymi wyzwaniami – ale jeśli Wagi wezmą się w garść, to wszystko będzie dobrze, zwłaszcza w pracy, chociaż o osiągniętych sukcesach na pewno nie będą mogły powiedzieć, że poszło jak po maśle…

Niestety, samotnym Wagom trudno będzie spotkać tego wymarzonego partnera i stworzyć dobry, serdeczny związek, zwłaszcza jeśli poprzedni nie był udany i nie został jeszcze zapomniany. Jednak to nie oznacza, że nie warto szukać, a choć z miłością może być krucho, to jednak uda się znaleźć kilka satysfakcjonujących przygód erotycznych, które sprawią, że samotność będzie lżejsza do zniesienia. Ale uwaga! Możecie też trafić na wampira emocjonalnego, a to naprawdę może być ciężkie przeżycie.

Nie najlepiej też u zajętych Wag. Relacje z otoczeniem nie będą najlepsze, a w rodzinach szykują się kryzysy. Trzeba się mocno starać, by nie doprowadzić do rozpadu – i na to najlepszym lekarstwem będzie praca. Bo nie dość, że nie da się kłócić, jeśli się nie jest razem w domu, to jeszcze wytrwała praca zaowocuje finansowo już na wiosnę. A wtedy łatwiej też będzie znaleźć platformę porozumienia z partnerem.

SKORPION
W tym roku gwiazdy poskąpią Skorpionom pozytywnej energii i nie obdarzą swoimi względami. To nie oznacza, że nic im się nie będzie udawało. Znaczy to tylko, że wszystko, od ciasta na święta po… orgazm będą zawdzięczać wyłącznie swojej ciężkiej pracy. To nie będzie łatwe, ale kto powiedział, że zawsze w życiu ma być łatwo?

Paradoksalnie to będzie doskonały rok na romanse i nowe uczuciowe związki. Korzystne wpływy Wenus sprawią, że Skorpiony, którym przecież nigdy nie brakuje chęci na seks, będą dosłownie uganiać się za przelotnymi flirtami i erotycznymi przygodami. Ale łapiąc, sami mogą zostać złapani – wśród wielu przelotnych partnerów w jednym zakochają się bez pamięci – i choćby dlatego nie warto przesadzać z erotycznym maratonem, bo taki początek nie wróży przyszłości związkowi. Nikt by chyba nie chciał przekonać się, że kocha, po jednej nocy spędzonej z kimś, o kim nie wie nawet, jak ma na imię i kogo potraktował dość lekceważąco – w końcu to miał być romans na jedną noc…

W pracy także ciężka praca i w dodatku początkowo bez zauważalnych efektów. Ale cierpliwości! wszystko się okaże i opłaci jeszcze tego lata, a wówczas Skorpiony przekonają się, że nie tyrały bez sensu przez pół roku. Warto pomyśleć o solidnym wypoczynku latem – intensywna, pracowita zima i wiosna mogą nawet Skorpionom nadwerężyć siły…

STRZELEC
Strzelce powinny w tym roku skupić się na swoim życiu uczuciowym i podporządkować mu wszystko: pracę, firmę, spotkania. Naprawdę to się opłaci, często praca zostawiona samej sobie przynosi więcej korzyści niż taka pilnowana na okrągło, zwłaszcza jeśli jesteś szefem. Pracownicy bez krytycznego oka często są bardziej kreatywni i pracują lepiej. A jeśli tego nie robią – cóż, przynajmniej będziesz wiedział, kto nie zasługuje na zaufanie i zwolnić go…

W tym roku szykuje się też spadek, a może wygrana w loterii? Warto więc kupować kupony i pilnować losowań, bo dodatkowa gotówka jest zawsze przydatna. I jeśli wygrana nie nadejdzie w styczniu to miejsce świadomość, że rok ma 12 miesięcy i uzbrójcie się w cierpliwość…

W stałych związkach uczuciowych Strzelców zapowiada się stabilizacja, nie grożą im żadne miłosne perturbacje. To tylko single będą w tym roku szaleć do upojenia. Jednak one też powinny uważać! W grudniu może się odbić czkawką pewien wakacyjny romans, od którego trudno się uwolnić. Ale jeśli zachowają rozsądek, uda się wyjść z tego cało i bez większych obrażeń. Ale może już czas na serio poszukać tego, z którym warto będzie zostać?

KOZIOROŻEC
Szykuje się ciekawy i na pewno nie nudny rok. Wszystko wskazuje na poprawę sytuacji finansowej, ale dużo, bardzo dużo zależy od was samych. Wprawdzie Koziorożce do leniwych nie należą, ale w tym roku muszą się wykazać także – a może przede wszystkim – błyskotliwością, kreatywnością i zdecydowaniem. Oj, opłaci się w pracy!

Życie uczuciowe Koziorożców jest zazwyczaj spokojne i uporządkowane, jednak ten rok zdecydowanie będzie zaprzeczeniem tego stwierdzenia. Już na początku stycznia niektórym przydarzą się sercowe wpadki. Uważajcie, co do kogo mówicie, bo jak wam się pomylą imiona partnerów, będzie niedobrze…  

Uważne i gorące samotne Koziorożce mogą trafić na swoją drugą połowę, co zakończy się nie tylko miłosnym podbojem, ale i ślubem. Ale może się zdarzyć, że w biegu nie zauważycie tego jedynego czy tej jedynej – i zakończycie rok ze złamanym sercem. Uważajcie, bo możecie spędzić sylwestra w samotności!

Motto na ten rok to odwaga i dążenie do celu, ale także dbałość o rodzinę, także tą potencjalną. Tu mogą być nieprzewidywalne i niemiłe zmiany – radą jest jedynie cierpliwość.

WODNIK
W 2014 roku sprawy prywatne Wodników toczyć się będą wyjątkowo pomyślnie, bo wzrośnie ich atrakcyjność i powodzenie u płci przeciwnej, czego efektem będzie nawał wydarzeń, imprez, spotkań mniej lub bardziej intymnych. Oj, będzie się działo! Dla wielu Wodników jest szansa znalezienia właśnie w grudniu partnera na stałe, przy którym poczujecie się jak statek, który po burzy zawinął do portu. Nie bądźcie w tym roku zazdrośni, więcej zepsujecie niż naprawicie, a tolerancja wobec innych ustrzeże od rozczarowań i kłopotów.

Nieco gorzej będzie w pracy, bo tu powodzenie będzie zależało od przełamania swojej nieufności i wyciągnięcia ręki do partnerów z pracy, a to nie będzie łatwe. Ale warto pamiętać, że cel uświęca środki! To wkrótce zaowocuje lepszą pracą, podwyżką lub nawet spełnieniem marzeń! Może wreszcie Wodnikom, jeśli wykażą się dostateczną wytrwałością, uda się robić w pracy to, czego zawsze pragnęli?

Zdrowie nie da powodów do niepokoju – wszystkie przypływ sił witalnych i będą chciały się dobrze bawić. Polecamy korzystanie z obfitości jesiennych warzyw i owoców, a zimą koniecznie jeść całe mnóstwo cytrusów!

RYBY
To będzie rok pomyślnych zdarzeń w pracy. Wszystko, co wymyślicie, ma szansę się ziścić, szefa nie przerażą nawet najbardziej ekstrawaganckie pomysły z waszej strony, więc hulaj dusza piekła nie ma! Czeka was bardzo wiele ważnych i pozytywnych zmian – rok 2014 to spełnienie w finansowej sferze życia, nad czym będzie czuwał Neptun.

Niestety, negatywną zmianą mogą być problemy w związkach – zwłaszcza tych, w których niedopowiedzenia i wzajemne pretensje narastały z miesiąca na miesiąc nierozwiązane. Tam, gdzie zmiany są nieuniknione, warto podjąć ostateczną decyzję i nie bać się zmian. To będą zmiany na lepsze!

Rok 2014 to także rok nowych znajomości, i to znajomości bardzo ważnych. Poznacie ludzi, którzy pomogą wam uwierzyć w siebie i pozwolą bawić się do upadłego. Samotność i nuda na pewno Rybkom nie grożą! Korzystajcie z przyjemnego wypoczynku i gorących porywów serca – to już dla samotnych Ryb. Na brak powodzenia Ryby na pewno nie będą narzekać.