Futrzaki w Parku Sołackim, czyli Fursuit Walk Poznań. O co chodzi?

Park Sołacki opanowały… futrzaki! I to nie takie zwykłe, bo zdecydowanie nietypowe, kolorowe i nieco… fantastyczne. Wszystko w ramach Poznań Fursuit Walk. Co to takiego?

 

Furry, w Polsce znane jako Futrzaki, to stosunkowo nowa subkultura, która obecna jest w Polsce od kilku lat, ale nadal nie jest jeszcze dobrze znana osobom spoza tego środowiska. Wyróżnia się zainteresowaniem zwierzętami, ale w nieco innej niż może się to wydawać formie.

 

W podstawowym założeniu, członkowie grupy utożsamiają się z poszczególnymi zwierzętami, ich cechami charakterystycznymi. W praktyce, wiele osób traktuje to bardziej hobbistycznie, jako zamiłowanie do fantastyki i animowanych postaci zwierzęcych.

 

Gdzie ich spotkać? Najłatwiej podczas fursuit, czyli nietypowych spacerów, gdy przebrani za zwierzęta spotykają się zwykle wśród natury, na terenie parków. Dziś około 200 osób spotkało się na w Parku Sołackim, gdzie wspólnie spędzono czas. Uczestnicy wzbudzali zainteresowanie pozostałych spacerowiczów, którzy chętnie – zarówno dorośli jak i dzieci – robili sobie z nimi zdjęcia.

autorka: A. Karczewska
fot. B. Garba