Małgorzata Ostrowska, Karaś / Rogucki i Sara James wśród gwiazd drugiego dnia Next Fest (zdjęcia)

Trwa Next Fest w Poznaniu, czyli druga edycja wydarzenia poświęconego muzyce – zarówno w formie koncertów jak i konferencji poświęconej branży muzycznej. W piątek poznańską publikę rozgrzewali m.in. Sara James, Małgorzata Ostrowska oraz Karaś / Rogucki.

 

Tłumy entuzjastów zgromadziły się wczoraj w przestronnych salach Zamku, gdzie od rana trwały panele dyskusyjne i warsztaty twórcze.

 

Paneliści, wśród których znaleźli się eksperci z różnych dziedzin, omawiali zagadnienia takie jak prawa w produkcji muzycznej, wpływ kultury na życie miasta, czy ważne kwestie zdrowia psychicznego w branży. Warsztaty oferowały unikalną możliwość nauki od najlepszych – od składania tekstu piosenek po tajniki fotografii pod okiem profesjonalistów z grupy KADR.

 

Chociaż pogoda była niepewna, nie zniechęciło to wiernych fanów, którzy tłumnie zebrali się na wieczornych koncertach na Placu Wolności. Atmosfera była elektryzująca, szczególnie podczas występów takich artystów jak charyzmatyczna Małgorzata Ostrowska i Vito Bambino, których muzyka doskonale wpasowała się w nastrojowy wieczór.

 

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów była występ Julii Kamińskiej w Sala Wielka CK Zamku, który przyciągnął tłumy. Artystka zaskoczyła publiczność swoją energią i świeżością sceniczną. Nie mniej popularne były koncerty innych gwiazd, takich jak jucho i duet Karaś/Rogucki, których występy były pełne pasji i muzycznej finezji.

 

Festiwalowicze mieli również okazję doświadczyć niecodziennych występów na scenie ZAIKS-u, Dr Martensa oraz w klubie Blue Note, gdzie wystąpił zespół Niemocy. Wspólne chwile uniesień i spontanicznych interakcji z publicznością potwierdziły, że muzyka na żywo ma niepowtarzalny charakter.

 

Nocne godziny przyniosły kolejne atrakcje – od występów takich artystów jak Sara James z niespodziewanym gościem Igorem Herbutem, po energiczne rytmy Avi i Tonfy, które zachwyciły miłośników rapu. 

autorka: AS
fot. S. Toroszewska