„Make spring great again!” – Poznań będzie miał nowy festiwal muzyczny

„Make spring great again!” to hasło nowego festiwalu muzycznego w Poznaniu, który odbędzie się wiosną 2023 roku – Next Fest Music Showcase & Conference. Hasło nawiązuje do słynnego poznańskiego festiwalu Spring Break, który odbywał się każdej wiosny w latach 2014-2020.

 

Nowy festiwal będzie nawiązywał nie tylko hasłem, ale i formułą do realizowanego przez 6 lat Spring Break w Poznaniu. Już wiosną 2023 roku w kilkunastu klubach i miejscach plenerowych w mieście odbywać się będą koncerty zarówno dobrze znanych jak i debiutujących artystów.

 

Łącznie będzie to kilkadziesiąt koncertów z popularną i alternatywną muzyką. Jednocześnie w czasie festiwalu będzie się odbywać konferencja dla środowiska muzycznego.

 

W programie uwzględniono także warsztaty, dyskusje i spotkania dla profesjonalistów związanych z branżą muzyczną w Polsce i za granicą.

 

„Ostatnie lata były wyjątkowo trudne dla środowiska muzycznego, a szczególnie dla młodych artystów. Na szczęście taki jest porządek świata, że po zimie następuje wiosna – festiwalowa wiosna! Trudne czasy wymagają nowych rozwiązań. W mieście, gdzie równoprawne idee spotykają się z szacunkiem, wiele lat temu zrodziła się szczera potrzeba wymiany muzycznych doświadczeń. Pora więc na nowe otwarcie, zbudowane na solidnych fundamentach. Muzyczny Poznań deklaruje: (Let’s) make spring great again! Next Fest to miejsce, w którym odkryjecie nowe, ulubione zespoły, artystki i artystów gotowych stać się “the next big thing”. To miejsce, gdzie poczujecie wsparcie dla różnych idei i nurtów, zobaczycie na własne oczy potencjał zjawiskowej muzyki i poznacie osoby, które profesjonalnie urzeczywistniają marzenia debiutujących gwiazd. U nas poczujecie się zauważone i wysłuchani” – wskazują organizatorzy, agencja Good Taste Production

 

Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2023 roku. W środę, 30 listopada, do sprzedaży trafią karnety na wydarzenie. O artystach, którzy wystąpią podczas wydarzenia organizatorzy będą informować systematyczne.

 

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Dwie Sztuki. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

 

Festiwal będzie się odbywać m.in. w CK Zamek, Estradzie Poznańskiej, Blue Note, Dragon i Tamie.

 

 

autorka: A. Karczewska