Czym jest fisting i na czym polega?

Fisting – czym właściwie jest?

Fisting był znany już w starożytności jako sposób na osiąganie satysfakcji seksualnej. Jako fisting określa się rodzaj pieszczot polegających na wprowadzeniu całej dłoni do pochwy bądź odbytu. Może się to wydawać niemożliwe, jednak odpowiednia technika pozwala na wprowadzenie całej kończyny górnej do pochwy lub odbytu. Wyróżnia się dwa rodzaje fistingu – płytki oraz nasycony. O fistingu płytkim mówi się, gdy do pochwy bądź odbytu wprowadza się rękę nie dalej niż do nadgarstka. Natomiast podczas fistingu nasyconego dłoń zostaje wprowadzona do miejsc intymnych aż do przedramienia. Można również zdecydować się na fisting podwójny, czyli jednoczesne pieszczenie pochwy i odbytu. Dla Kobiet lubiących głęboką penetrację fisting gwarantuje niezwykłe przeżycia oraz przyjemne doznania. Warto też dodać, że jest to forma pieszczot, która również przynosi wiele satysfakcji mężczyznom będącym stroną bierną i aktywną.

Od czego zacząć fisting?

Aby fisting był przyjemny, konieczne jest pewne przygotowanie. Pieszczoty powinny odbywać się stopniowo. Zanim zacznie się właściwy fisting warto wcześniej już rozgrzać swoje zmysły ulubionymi igraszkami. Podniecone ciało bowiem jest bardziej rozluźnione. Podstawą fistingu jest żel analny lub inny lubrykant, który zapewni nawilżenie oraz poślizg. Na początku należy nanieść jego niewielką ilość w okolice pochwy bądź odbytu i rozpocząć fisting od delikatnego wprowadzania jednego palca do miejsc intymnych i masażu. Stopniowo wraz z narastającą przyjemnością oraz rozluźnieniem, szczególnie mięśni odbytu, wprowadza się kolejne palce, aż cała dłoń w końcu znajdzie się w środku. Ruchy jakie należy wykonywać powinny być dostosowane do preferencji partnera — mogą być posuwisto zwrotne długie bądź krótkie. Aby fisting był przyjemny i nie powodował otarć, warto zaopatrzyć się w dużą ilość lubrykantu. Najlepiej wybrać ulubiony smak i zapach. Żele analne można kupić w sklepach stacjonarnych bądź internetowych, takich jak Sklep-intymny.pl.

Czy fisting jest bezpieczny?

Fisting, chociaż budzi kontrowersje, odpowiednio wykonany jest bezpieczny. Partnerzy, którzy się na niego decydują, powinni przede wszystkim zadbać o higienę. Podczas fistingu należy zachować delikatność oraz słuchać partnera i w przypadku dyskomfortu przerwać pieszczoty. Odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych oraz przygotowanie dłoni znacznie poprawia bezpieczeństwo pieszczot. Warto zadbać o czyste dłonie, pozbyć się długich paznokci oraz zapewnić intymną atmosferę. Wykonując fisting delikatnie i zmysłowo z pewnością nie zaszkodzimy partnerowi, a wręcz przeciwnie, zapewnimy dużą przyjemność.