Co robić w piątek w Poznaniu?

Letni Ogród Sztuki w PoemaCafe

Kolejna edycja “Letniego Ogrodu Sztuki” to spotkanie miłośników muzyki, poezji, malarstwa i dobrego jedzenia w jednym miejscu. Najbliższy piątek będzie okazją do podziwiania prac artystycznych oraz posłuchania muzyki młodych talentów. Głównym punktem wydarzenia będzie koncert Mirosławy Zaziąbło-Hubiak i przyjaciół.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/722059008254530/

Godz. 13, PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna (ul. Langiewicza 2)

Wstęp bezpłatny/ cena za koncert: 40 zł (konieczna jest rezerwacja)

Lato na Targach: kolejny letni piątek z PeWuKą

PeWuKa ponownie zaprasza wszystkich wielbicieli historii na zwiedzanie terenu targów z przewodnikiem oraz gry miejskie związane z Powszechną Wystawą Krajową. Międzynarodowe Targi Poznańskie zadbały także o najmłodszych uczestników, na których czekają gry i zabawy prowadzone przez Animatora i Opiekunów Plaży. 

Program “Lata na Targach” dostępny jest na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/?fbclid=IwAR1s9UcA-y28R1_a3i3d8eizO_KD6WwzafLPpVEd6bfJnTWg_TxHlfdyzEs

Godz. 11-15 (animacje); godz. 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Hip Hop Festival 2019 

Entuzjaści hip-hopowych rytmów będą mogli posłuchać swojej ulubionej muzyki na żywo. Późnym piątkowym popołudniem, nad Jeziorem Maltańskim zagrają najpopularniejsi polscy artyści. Wśród nich m.in. Paluch, KęKę, Szpaku i wielu innych. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1840697236041022/

Godz. 17, Jezioro Malta Poznań (ul. Wiankowa)

Cena: 49-99 zł

Kulturalny Stary Rynek: weekend nr 7

Kolejny weekend z cyklu “Kulturalny Stary Rynek” zapowiada się naprawdę muzycznie. Piątek rozpocznie się od koncertu folkowo-popowego artystki Elinborg. Natomiast dzień później będzie można wybrać się w podróż z młodą polską artystką – Katarzyną Półrolniczak. Niedziela upłynie pod znakiem dwóch koncertów jazzowych. Na tym jednak nie koniec – atrakcji przewidzianych w programie na ten weekend, jest jeszcze więcej. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/925229384494116/

Piątek – godz. 19 (Scena na Quadro – ELINBORG, koncert).

Sobota – godz. 11 (Salon Sąsiedzki – Śniadania); godz. 12:30 (Scena na Quadro – “Żubr Pompik”, spektakl); godz. 19:00 (Scena na Quadro – Katarzyna Półrolniczak, koncert).

Niedziela – godz. 8 (Scena na Quadro – FOToSPACERY Staromiejskie); godz. 13.30 (Odwach, koncert); godz. 14 (Salon Sąsiedzki – Niedzielne Słodkie); godz. 17 (mała Aula Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej – film); godz. 19 (Scena na Quadro – koncert jazzowy).

Udział we wszystkich wydarzeniach i atrakcjach jest bezpłatny.

Salsa na Przylądku 

Wszystkie osoby chcące poczuć kubańskie klimaty oraz sprawdzić swoje umiejętności taneczne w salsie, mogą wziąć udział w piątkowej imprezie na Przylądku Arkadia. Świetna zabawa – gwarantowana!

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/647709022305842/

Godz. 20, Przylądek Arkadia (ul. Ratajczaka 44)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wildeckie Lato Kulturalne vol. 3

Rada Osiedla Wilda zaprasza na trzecią odsłonę “Wildeckiego Lata Kulturalnego”. Tym razem w programie przewidziane są dwa plenerowe spektakle oraz odpoczynek w parku na wygodnym łóżku z baldachimem. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/857086561329385/

Godz. 16.30, plac Marii Skłodowskiej-Curie (skwer z zabytkową fontanną przy ul. Przemysłowej, tuż za Rynkiem Wildeckim)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Filmy nad Wartą

Osoby, które jeszcze nie skorzystały z oferty kina plenerowego nad Wartą, mogą nadrobić zaległości w najbliższy weekend. Piątek to doskonała okazja, gdyż właśnie wtedy zostanie wyświetlony przedwojenny film niemy “Bartek Zwycięzca”, który zostanie urozmaicony muzyką na żywo.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/431029914385007/?event_time_id=431029941051671

Godz. 21.30, Zagro Plaża Rataje

Udział w seansie jest bezpłatny.

Kino Pałacowe: “Oni” w wersji reżyserskiej

W ramach letniego Kina Pałacowego odbędzie się specjalny pokaz pełnej wersji filmu “Oni”. Do tej pory była ona dostępna tylko we Włoszech. Film opowiada o zepsuciu, korupcji i władzy, nawiązując przy tym do biografii byłego premiera Włoch – Silvio Berlusconiego. 

Informacje na temat seansu dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4947-oni-wersja-rezyserska/

Godz. 20, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: Bilet ulgowy – 20 zł; bilet normalny – 25 zł

Lato na Madalinie: wyzwanie – kochaj przyrodę!

Jedenasty weekend wyzwań na Madalinie dotyczyć będzie kochania i szanowania przyrody. Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali takie atrakcje jak m.in. zajęcia dla dzieci, warsztaty jeżowe, opowieści o zwierzętach z tworzeniem latających motyli i wiele innych. Program przewiduje aktywności zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych czy seniorów. Projekt jest finansowany przez Miasto Poznań.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/639255416567464/

Godz. 10, Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Wstęp na koncert jest bezpłatny.