6. edycja Art & Fashion Festival w Starym Browarze

Podczas rozpoczynającego się dzisiaj Art & Fashion Festival odbywać się będą głównie warsztaty, dzięki którym zostanie pokazana uczestnikom inna droga, a to wszystko za sprawą fachowców i organizatorów. Oprócz tego modowe autorytety z całego świata bezpłatnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Warsztaty są trzonem Art & Fashion Festival ze względu na wartość edukacyjną, a poszczególnych prowadzących tradycyjnie wybrała kuratorka festiwalu, Basia Metelska. W tym roku młodzi zdolni będą mieli ponownie okazję współpracować z najlepszymi: Rafał Milach będzie stał na czele warsztatu fotografii (Fashion Photography), projektowanie biżuterii poprowadzi Anna Orska (Fashion Jewellery), a pisać o modzie nauczą Hanna Rydlewska i Marcin Różyc (Fashion Writing). Nowością w programie będzie obecność Rafała Antosa (prowadzącego Fashion Design), który przez lata pracował jako projektant w domu mody Giorgio Armani, a następnie w londyńskim oddziale GAP Europe. Zmieniła się także koncepcja warsztatu ilustracji mody, który poprowadzi Olka Osadzińska w duecie z ikoną mody – Barbarą Hulanicki (Fashion Illustration). Oprócz pięciu warsztatów głównych odbędą również dwa warsztaty towarzyszące, w tym znany z poprzedniej edycji, AFF Fashion Video prowadzony przez W P Onaka oraz warsztat Fashion Sound kierowany przez Wojtka Mazolewskiego.

Warsztaty są stworzone dla miłośników mody jako okazja do rozwinięcia ich talentu i pasji. Warto więc przy przygotowywaniu zgłoszenia podejść do zadania z sercem, bo emocje często są siłą napędową wielu działań. Stary Browar zachęca więc kandydatów do flirtu z modą, zgodnie z tegorocznym hasłem festiwalu: Art & Fashion. A Fine Romance, które jest obecne we wszystkich briefach kwalifikacyjnych. Warto się wykazać, ponieważ nagrodą dla laureatów są letnie kursy na prestiżowej uczelni w Londynie – Central St. Martins College of Art & Design.

Jednak romans mody i sztuki w ramach VI edycji AFF będzie obecny nie tylko podczas warsztatów. Również wykłady Open University dotyczyć będą związków art & fashion na różnych polach: w pracowni, na wybiegu, w filmie, na ulicy, ale też w muzeum czy archiwum. Myśl przewodnia uwidoczni się także w przeglądzie filmowym AFF In Motion oraz filmach dokumentalnych o modzie. Kumulacją tych wartości będzie finałowa wystawa – w formie, która na nowo zdefiniuje i zmaterializuje ideę festiwalu. Warto dodać, że motyw graficzny VI edycji Art & Fashion Festivalu jest autorstwa Barbary Hulanicki, a logotyp został wyhaftowany własnoręcznie przez kuratorkę festiwalu, Basię Metelską. 

Informacje uzupełniające:

Struktura VI edycji Art & Fashion Festival:

Art & Fashion Workshops
Warsztaty 10-dniowe, od wtorku 9.10 do czwartku 18.10, w godz. 12:00 do 18:00 w przestrzeniach otwartych Starego Browaru:

– Fashion Design  prowadzony przez Rafała Antosa
– Fashion Drawing prowadzony przez Olkę Osadzińską i Barbarę Hulanicki
– Fashion Jewellery prowadzony przez Anię Orską
– Fashion Writing prowadzony przez Hanię Rydlewską i Marcina Różyca
– Fashion Photography prowadzony przez Rafała Milacha

Warsztat 3-dniowy, od wtorku 16.10 do czwartku 18.10, w godz. 12:00 do 18:00:
Fashion video prowadzony przez WP Onaka

Warsztat 2- dniowy, od środy 17.10 do czwartku 18.10, w godz. 12:00 do 18:00:
Fashion Sounds prowadzony przez Wojtka Mazolewskiego

Art & Fahion in Motion Doc
Pokazy filmów dokumentalnych o modzie – od wtorku 9.10 do czwartku 18.10, o godz. 18:30 (lub 19:00) w Słodowni Starego Browary (poziom +2). Co-kurator Michał Chaciński

Art & Fashion in Motion
Pokazy filmów fabularnych z modą w roli głównej  – od wtorku 9.10 do czwartku 18.10, o godz. 21:00 w Multikinie w Starym Browarze. Co-kurator Profesor Marek Hendrykowski

Art & Fashion Open University
Otwarte wykłady w sobotę 20.10 i niedzielę 21.10, od godz. 12:00 do 18:00, w Słodowni +2

Art & Fashion. A Fine Romance
Wystawa będąca STATEMENTEM na temat tego, czym jest Art & Fashion Festival.

Otwarcie w piątek 19 października br. o godz.19.00.

AFF Workshops w ramach VI Edycji Art & Fashion Festival odbędzie się w dniach 9-21 października 2012 w Starym Browarze