Bosko z kuchnią całego świata w Bosco Kuchnia & Wino

Na mapie Puszczykowa swoje miejsce ma wyjątkowa restauracja, w której można spróbować kuchni z całego świata. Do programu „Hej Poznań” zaprosiliśmy Bena Goura – właściciela restauracji Bosco Kuchnia&Wino.

 

Ben Gour na co dzień pracuje w branży suplementów diety. Jego pierwszym zamysłem było otwarcie kawiarni, w której będzie można zdrowo zjeść. Jedak poszukując lokalu idealnego poznał tak wspaniałych kucharzy, że zmienił zdanie i postanowił, że otworzy restauracje. Ogromną pasją właściciela Bosco są podróże, dlatego w menu można zobaczyć dania z całego świata. Włoska pizza, japoński ramen, amerykańskie burgery czy meksykańskie tacos to tylko niektóre dania, które można zamówić.

 

„W naszym menu jest wszystko. Można poczuć zapachy egzotyczne i takie, których nie jemy zazwyczaj w domu. Można również poprosić o to na co ma się ochotę” – dodaje Ben Gour.

 

Bosco Kuchnia&Wino wyróżnia się na tle innych restauracji, ponieważ można tam zamówić, co tylko się chce. Jest to miejsce otwarte na ludzi i ich pomysły. Czasami realizacja tych pomysłów będzie wymagała trochę więcej czasu, ale Ben Gour zapewnia, że klienci nie usłyszą słowa „nie”. Wystarczy uprzedzić obsługę lokalu, a zorganizują oni wieczór z kuchnią polską, włoską, meksykańską oraz jakąkolwiek inną. Niedawno odbyła się kolacja francuska, na której można było spróbować ślimaków oraz żabich udek.

 

 

Bardzo ważną rzeczą dla właściciela restauracji jest również to, aby podawane potrawy były zdrowe i świeże. W programie „Hej Poznań” zaznacza, że każde danie w menu jest tworzone z najlepszej jakości składników i są to dania, które zaserwowałby swoim dzieciom. Jak dodaje, restauracje nie jest jego głównym interesem zarobkowym, tylko miejscem w którym spełnia swoje marzenia. W związku z tym nie będzie w nim oszczędności na składnikach, nawet jeżeli za bardzo się to nie opłaca.

 

„Najważniejsze jest dla mnie, aby ludzie nas odwiedzający czuli się jak w drugim domu. To jest restauracja, w której każdy może przyjść i porozmawiać z kelnerami, kucharzami i ze mną. Chcę żeby po prostu wszyscy czuli się tam dobrze” – zaznacza właściciel restauracji.

 

Ben Gour nie zamierza jednak porzucać swojego pierwszego pomysłu i w przyszłości również zamierza otworzyć kilka kawiarni ze zdrowym jedzeniem. Póki co, kuchni z całego świata możecie spróbować w Bosco Kuchnia&Wino w Puszczykowie na ulicy Poznańskiej.

 autorka: Z. Biskup
fot. Bosco Restauracja