Sukces poznańskiego fotografa w Annual Photography Awards

Poznański fotograf Jacek Bakuła może pochwalić się kolejnym sukcesem w swoim dorobku artystycznym. Jego zdjęcie wykonane na poznańskich Garbarach, z instruktorką akrobatyki Nicole Janowską w roli głównej, zostało wyróżnione w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Annual Photography Awards.

 

Konkurs ten skupia się na odkrywaniu i promowaniu twórców z całego świata, szczególnie tych, którzy wykazują się odważnym i innowacyjnym podejściem do sztuki fotografii. Wyróżnienia zdobywają prace, które poszerzają tradycyjne standardy artystyczne i wprowadzają nowe perspektywy na fotografię.

 

Jest to już drugie zdjęcie Jacka Bakuły, które zostało docenione przez Annual Photography Awards. Poprzednio, w 2021 roku, nagrodę zdobyło zdjęcie z kamienicy na poznańskich Jeżycach, gdzie pozowała instruktorka pole dance, Beata Nowicka.

 

Fit on the Street to projekt, w ramach którego Jacek Bakuła od kilku lat fotografuje tancerki, gimnastyczki, joginki i akrobatki w przestrzeniach miejskich. Seria zdjęć rozpoczęła się również w Poznaniu – jedno z pierwszych opublikowanych zdjęć powstało na ulicy Woźnej, a do niego pozowała instruktorka pole dance, Justyna Lembicz.

 

Dzięki swoim zdjęciom, Jacek Bakuła pokazuje, jak wrażliwość, siła i wyjątkowa umiejętność może współgrać z miejską przestrzenią, tworząc unikatowy kontrast. Jego zdjęcia są nie tylko piękne, ale także inspirowane i prowokujące do refleksji na temat miejsca sztuki w codziennym życiu.

 

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z projektu Fit on the Street? Zachęcamy do odwiedzenia strony https://bakuła.pl/fit-on-the-street-project/, gdzie można znaleźć pełną galerię zdjęć Jacka Bakuły, łączących akrobatykę z miejskim krajobrazem.