Szymon Brodziak Rolls-Royce Cullinan Black Badge – Director’s Cut

Zrealizowana z rozmachem czarno-biała sesja Brodziaka, przedstawia najdroższego i najbardziej luksusowego SUV’a świata w surowej, zimowej scenerii.

To opowieść o odkrywaniu czystego piękna i mocy,

z mrożącą krew w żyłach końcówką

 

mówi fotograf.

Widoczne na planie imponujące stylizacje couture od Eymeric François oraz On Aura Tout Vu, to efekt współpracy Brodziaka z paryskim stylistą Frederic Blanc. Bohaterkę sesji, Ludwikę Cichecką, uczesał francuski kreator fryzur Sebastien Poirier. Makijaż wykonała niezawodna Sławka Sadowska, natomiast za ujęcia filmowe odpowiedzialni są Dawid Słowiński i Grzegorz Brylak z Brodziak Team.

To nie pierwsza współpraca Brodziaka z Rolls-Royce. Już w 2015 roku fotograf wykonał sesję fotograficzną z modelem Wraith. Tym razem w scenerii hangaru na prywatne odrzutowce na poznańskim lotnisku Ławica.

W 2019 roku Brodziak został zaproszony do siedziby głównej Rolls-Royce’a w Goodwood w Wielkiej Brytanii, gdzie powstał o nim fIlm w kontekście globalnej prezentacji zdjęć Brodziaka z modelem Wraith. 

O Szymonie Brodziaku. 

Jesteś tym, co widzisz – mówi Szymon Brodziak (ur.1979), mistrz fotografii czarno-białej. Najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany przez jury Fashion TV Photographers Awards (2013) za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2019 roku potwierdził swoją pozycję w absolutnej światowej czołówce zdobywając 1. miejsce w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers, w którym międzynarodowa platforma
One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej. 

Szymon uwielbia fotografować kobiety. Inspirują go miejsca, w których realizuje swoje monochromatyczne wizje. Jego zdjęcia przypominają kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnienie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. 

W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016. 

W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata. W 2020 roku Brodziak został finalistą konkursu fotograficznego All About Photo, którego motywem przewodnim był Portret. Jego fotografie zdobyły 6 wyróżnień w konkursie One
Shot: Movement organizowanym przez International Photo Awards. Szymon jako jedyny Polak został również zaprezentowany we wiosennym katalogu Saatchi Art 2020. 

Pierwszy album fotograficzny Brodziaka „ONE” został wydany w 2014 roku i zawiera osobistą dedykację June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona. Nowa publikacja Szymona Brodziaka pt. „Jesteś tym co widzisz”, otrzymała Złoty Medal (okładka) i dwa Brązowe Medale (book: Fine Art) na Prix de la Photographie Paris 2019. Album został również nagrodzony na International Photography Awards w USA (2019). 

Prace Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i w Warszawie oraz online na www.szymonbrodziak.com