Jak kreatywnie spędzać czas ze swoim dzieckiem?

Wspólne gotowanie

Wspólne gotowanie to fantastyczna okazja do kulinarnych eksperymentów, a przy okazji szansa dla dziecka na poznanie sprzętów i gadżetów używanych w kuchni. Nie wiesz, co mielibyście przyrządzić? Zawsze można zorganizować zabawę w przygotowanie dania, np. z pięciu znajdujących się w lodówce składników. Dzieci uwielbiają słodkości, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować przyrządzić ciasteczka o oryginalnym kształcie.

Wizyta w interaktywnych centrach

Interaktywne centra to nie tylko atrakcje dla szkół. Można je odwiedzić także w rodzinnym gronie, np. w weekend. To świetna alternatywa dla siedzenia w domu i spędzania wolnych chwil przed telewizorem lub komputerem. Jakich miejsc szukać? Przede wszystkim takich, które łączą wartości edukacyjne z dobrą zabawą i najnowocześniejszymi gadżetami. Fantastycznym wyborem będzie HistoryLand, czyli interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków, gdzie prezentowane są makiety historyczne wykonane z popularnych klocków LEGO® i wzbogacone o interaktywne gadżety, np. gogle VR.

Spacer po okolicy

Antidotum na nudę? Wyjście z domu! Spacer po najbliższej okolicy na pewno pozwoli pociesze spożytkować buzującą w nim energię, a przy okazji pozwoli poznać sąsiedztwo. Mieszkasz w pobliżu dworca lub czynnej linii kolejowej? Niech dziecko obejrzy przejeżdżające pociągi – na pewno pobudzi to jego ciekawość. Podobnie jak odwiedzenie zabytkowego kościoła, skwerku z nietypową rzeźbą czy osiedlowego parku.

Ręcznie robione dekoracje

Nie wiesz jak zachęcić swoje dziecko to większej aktywności na zajęciach plastycznych? Zawsze możesz pokazać maluchowi, że ze zużytych przedmiotów codziennego użytku można zrobić dekoracje. Stara tarka na owoce i ser po obwiązaniu wstążkami i ozdobnymi koronkami zmieni się w rewelacyjny wieszak na biżuterię dla mamy, a obklejone puszki po warzywach konserwowych sprawdzą się jako pojemnik na przybory i długopisy.

Pobudzające wyobraźnię zabawy

W domu można także spędzać czas na pobudzaniu wyobraźni. Na przykład tworząc oryginalne odpowiedzi na pytania w stylu „co by było, gdyby słońce świeciło w nocy” lub rysując komiksy na podstawie popularnych bajek. Do kreatywnych zabaw można zaliczyć także lepienie z plasteliny, wspólne śpiewanie, układanie puzzli oraz granie w planszówki lub w kalambury.

//