Przed pierwszym dzwonkiem: co kupić dziecku idącemu do szkoły?

Nowy rok szkolny to nie tylko czas powrotu do nauki, ale też chwila, gdy rodzice stają przed wyzwaniem zakupienia wszystkiego, co potrzebne do nauki i zabawy. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze wyposażenia dla malucha? Oto kilka propozycji.

 

 1. Plecak lub torba szkolna.

 2. Wybór odpowiedniego plecaka to podstawa. Warto zainwestować w model ergonomiczny, który będzie dobrze dopasowany do sylwetki dziecka i nie obciąży jego kręgosłupa. Pamiętajmy, aby nie był za duży, a jednocześnie mieścił wszystkie potrzebne podręczniki i zeszyty.

 3.  
 4. Przybory szkolne.

 5. Niezbędne są kredki, flamastry, długopisy, linijki, gumki, temperówki oraz nożyczki. Dla młodszych dzieci warto zaopatrzyć się w kredki świecowe lub pastele olejne. Dla starszych uczniów przydadzą się kalkulatory, kompasy czy ekierki.

 6.  
 7. Zeszyty i notatniki.

 8. Różne przedmioty wymagają zeszytów w różnych linii. Najlepiej wybrać te o mocnych okładkach, które wytrzymają cały rok szkolny.

 9.  
 10. Plan lekcji i organizer.

 11. Dobrym pomysłem dla uczniów, zwłaszcza tych starszych, jest posiadanie organizera czy kalendarza, który pomoże im zaplanować czas na naukę, zadania domowe oraz dodatkowe zajęcia.

 12.  
 13. Elektronika.

 14. W dzisiejszych czasach coraz więcej uczniów korzysta z tabletów czy laptopów podczas nauki. Jeżeli taki sprzęt jest konieczny, warto zastanowić się nad wyborem modelu lekkiego, wydajnego i z długim czasem pracy na baterii.

 15.  
 16. Odzież i obuwie.

 17. Nowy rok szkolny to też idealny moment na zakup nowych ubrań oraz obuwia. Pamiętajmy, że wygodne buty to klucz do komfortu dziecka przez cały dzień spędzony w szkole.

 18.  
 19. Dla młodszych – zabawki edukacyjne.

 20. Warto inwestować w zabawki, które rozwijają kreatywność i logiczne myślenie. Mogą to być układanki, puzzle, gry planszowe czy zestawy do eksperymentów.

 21.  
 22. Akcesoria sportowe.

 23. Jeśli Twoje dziecko uczęszcza na dodatkowe zajęcia sportowe, pomyśl o nowym stroju, butach sportowych czy niezbędnym sprzęcie, np. rakieta do tenisa.

 

Podsumowując, nowy rok szkolny to doskonały moment na zakup nowego wyposażenia dla naszych pociech. Wybierając produkty, kierujmy się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością oraz funkcjonalnością. Pamiętajmy też, by dawać dziecku możliwość wyboru – przecież to ono będzie korzystać z zakupionych rzeczy przez najbliższe miesiące.

 

 

 

autorka: EM