Jak zadbać o włosy po kąpielach w morzu

Lato to czas, kiedy cieszymy się słonecznymi dniami, ciepłą wodą i pięknym, złotym piaskiem. Jednak morska woda, pełna soli, oraz intensywne promieniowanie słoneczne mogą negatywnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Zadbaj o swoje włosy również latem – oto kilka porad, które pomogą Ci utrzymać je w doskonałym stanie po kąpielach w morzu.

 

1. Zawsze myj włosy po kąpieli w morzu

 

Po wyjściu z morza, niezwłocznie spłucz włosy czystą, słodką wodą. Sól morska, pozostawiona na włosach, może przyspieszać proces wysychania włosów, co prowadzi do ich uszkodzenia. Korzystaj z pryszniców dostępnych na plaży lub zawsze miej przy sobie butelkę ze świeżą wodą.

 

2. Stosuj odżywki i maski nawilżające

 

Ekspozycja na słońce, sól morską i wiatr może sprawić, że włosy stają się suche i łamliwe. Regularne stosowanie odżywek i masek nawilżających pomoże zrekompensować utratę wilgoci, sprawiając, że włosy będą zdrowsze i bardziej lśniące.

 

3. Noszenie nakrycia głowy

 

Chociaż słońce jest niezbędne do produkcji witaminy D, jego nadmierna ilość może uszkodzić skórę głowy i włosy. Noszenie kapelusza lub chustki to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów ochrony włosów przed promieniami UV.

 

4. Używaj produktów z filtrami UV

 

Wiele marek oferuje teraz produkty do pielęgnacji włosów z dodatkiem filtrów UV. Te produkty tworzą ochronną warstwę na powierzchni włosa, która pomaga chronić go przed szkodliwymi skutkami słońca.

 

5. Ogranicz używanie urządzeń do stylizacji

 

Letnie miesiące to idealny czas, aby dać włosom “odpocząć” od stylizacji na ciepło. Suszarki, prostownice czy lokówki mogą dodatkowo przesuszyć włosy i zwiększyć ich łamliwość. Wypróbuj naturalne metody stylizacji, które nie wymagają użycia ciepła.

 

6. Nawadniaj organizm

 

Pij dużo wody. Hydratacja zaczyna się od środka, a zdrowe, nawilżone włosy to wynik dobrze nawodnionego ciała. Pamiętaj, że zalecane jest spożycie około 2 litrów wody dziennie – a w gorące dni ta ilość powinna być nawet większa.

 

Podczas letnich wakacji, na plaży czy nad morzem, pamiętaj o trosce o swoje włosy. Śledząc powyższe porady, możesz cieszyć się zdrowymi, lśniącymi włosami, niezależnie od tego, ile czasu spędzasz w morskiej wodzie.

 

 

autorka: EM
fot. pexels