Kulturalnie w Starym Porcie – Teatr Animacji zaprasza na weekendowe atrakcje nad rzeką

Teatr na świeżym powietrzu i wśród natury – taki pomysł na spędzenie wakacji ma Teatr Animacji w Poznaniu. Dla poznaniaków przygotowano cykl plenerowych spektakli i warsztatów w Starym Porcie. Co czeka na uczestników w ten weekend?

 

Atrakcje przygotowane przez poznański Teatr Animacji czekają na małych i dużych do końca sierpnia w Starym Porcie. To ciekawy pomysł na spędzenie czasu z dziećmi na świeżym powietrzu i w kontakcie z kulturą.

 

Już dziś o godzinie 17:00 organizatorzy zaproszą najmłodszych (od 5. roku życia) wraz z opiekunami na warsztaty „Mój przyjaciel – kosmita!”. Uczestnicy wybiorą się na kosmiczną przygodę i stworzą wyjątkowe… lalki.

 

Z kolei w niedzielę, 30 lipca, o 12:00 teatr zaprosi na spektakl „Misja Poznań. Gdzie są koziołki”. Szaleni detektywi będą szukać poznańskich koziołków, które ktoś ukradł z ratuszowej wieży. Nie zabraknie pomocy ze strony m.in. Starego Marusza, Gołębia Ignacego, Ducha Lecha, Bamberki Superbohaterki czy też gorącej w uczuciach Kłódki z Mostu Jordana.

 

Godzinę później rozpoczną się warsztaty (sugerowany wiek od 5 lat) „Tajemnicza historia”, podczas której najmłodsi będą mogli stworzyć m.in. narzędzia dla detektywów.

 

 

autorka: A. Karczewska
fot. Teatr Animacji