Mandat za Opalanie się na Balkonie? Jak uniknąć kary?

Jednocześnie ważne jest, aby pamiętać, że nie chodzi tu o zwykłe opalanie się, ale o takie, które wykracza poza społecznie przyjęte normy.

Jak uchronić się przed karami?

Jest kilka prostych zasad, które warto przestrzegać, aby uniknąć ewentualnych konsekwencji za opalanie się na balkonie.

  1. Prywatność: Jeżeli nasz balkon jest dobrze osłonięty od innych budynków i przechodniów, to możemy na nim robić praktycznie wszystko. Problem pojawia się wtedy, gdy z balkonu mamy widok na inne okna, balkony lub ulice.

  2. Stosowne ubranie: Skoro problem pojawia się wtedy, gdy opalamy się topless, to rozwiązanie jest proste – wystarczy na siebie coś założyć. Opalanie w stroju kąpielowym nie powinno nikogo zgorszyć.

  3. Uważaj na sąsiadów: Często to właśnie sąsiedzi mogą zgłosić, że nasze zachowanie ich niepokoi. Jeżeli nasz balkon jest blisko innych balkonów lub okien, warto zachować ostrożność.

Opalanie się na balkonie to dla wielu z nas najbliższa plaża, zwłaszcza teraz, gdy większość z nas spędza więcej czasu w domu. Pomimo tego, warto pamiętać, że nie wszystko jest dozwolone – nawet na własnym balkonie. Dlatego zanim włożymy strój kąpielowy i wyjdziemy na słońce, warto pamiętać o tych prostych zasadach