Targi Meble Polska i Home Decor – największe tego rodzaju targi w Europie Środkowo-Wschodniej

Rozpoczęły się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi branży meblarskiej. W Targach Meble Polska i Home Decor biorą udział kupcy z 75 państw, w tym także z ogarniętej wojną Ukrainy. Wydarzenie potrwa do piątku.

 

Targi Meble Polska prezentują największą na świecie ekspozycję oferty polskiego przemysłu meblarskiego, będąc zarazem największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

W kilku targowych pawilonach, na powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych prezentuje się 250 firm z 75 państw. Niemal 40 wystawców reprezentuje przedsiębiorstwa ukraińskie. Ich obecność jest możliwa dzięki m.in. współpracy z Ukraińskim Stowarzyszeniem Producentów Mebli. Poza nimi można też spotkać przedstawicieli firm z Danii, Niemiec, Serbii, Chin, Słowacji, Litwy, Cypru, Szwecji, Rumunii, Uzbekistanu, Włoch czy Turcji.

 

Na zwiedzających czekają produkty ze wszystkich segmentów cenowych oraz zastosowań. Są meble tapicerowane, skrzyniowe z płyty meblowej, litego drewna, a także krzesła, stoły i materace.

 

Nie brakuje zarówno znanych, renomowanych marek, jak i mniejszych producentów. Część z wystawców pojawiła się w Poznaniu po raz pierwszy

 

Jak zwykle specjalnie na Targi Meble Polska przygotowano także nowe, prototypowe kolekcje na kolejny sezon.

 

Wydarzeniu jak zwykle towarzyszą także Targi Home Decor poświęcone branży wnętrzarskiej. Na ekspozycji prezentowane są nowe kolekcje tekstyliów, oświetlenia, dywanów, dekoracji, szkła, ceramiki, akcesoriów kuchennych i łazienkowych oraz innych elementów dekoracyjnych.

 

Podczas targów odbywają się także wykłady tematyczne i prelekcje.

 

Targi Meble Polska i Home Decor odbywają się w dniach 21-24 lutego.

 

 

 

autorka: A. Karczewska