Przy ul. Dojazd powstanie Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Przy ul. Dojazd ma powstać Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Miasto Poznań szuka organizatora przedsięwzięcia. Czym ma się wyróżniać to miejsce i jak funkcjonować?

 

Przy ul. Dojazd ma powstać Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Miasto Poznań szuka organizatora przedsięwzięcia. Czym ma się wyróżniać to miejsce i jak funkcjonować?Centrum Integracji Międzypokoleniowej to pomysł Miasta Poznań, które chce stworzyć miejsce, w którym odbywać się będą działania umożliwiające integrację międzypokoleniową oraz spotkania o uniwersalnym charakterze.

 

Miasto oczekuje, by w ofercie znalazły się m.in. międzypokoleniowe warsztaty językowe, artystyczne i edukacyjne, cykliczne spotkania w formie porad np. z prawnikiem, pracownikiem socjalnym, psychologiem czy pedagogiem czy też działania promujące wolontariat, zwłaszcza międzypokoleniowy i sąsiedzki. W zamyśle znalazły się także spotkania i warsztaty dla rodzin i osób z dziećmi dot. kompetencji wychowawczych czy też dla rodziców lub opiekunów z dziećmi do lat 3, a także korepetycje dla uczniów.

 

Siedziba Centrum ma się mieścić przy ul. Dojazd 30, a sama instytucja ma działać w dni robocze, a w szczególnych sytuacjach również w weekendy. Tygodniowo ma funkcjonować przez co najmniej 20 godzin, po minimum 4 godziny dziennie, również w godzinach popołudniowych.

 

Miasto ogłosiło konkurs na organizatora przedsięwzięcia. Oferty będą przyjmowane do 5 lipca, a rozstrzygnięcie planowane jest do 22 lipca 2022 roku.

 

autorka: A. Karczewska