Co można wieczorem robić w Poznaniu?

Fyrtle Festiwal

Trwa Fyrtle Festiwal. Każde z 42 poznańskich osiedli ma swoją specyfikę, którą warto poznawać – trwające wydarzenie jest najlepszą do tego okazją. Przez cały weekend będzie można wziąć udział w warsztatach, spektaklach i spotkaniach na poznańskich fyrtlach.

Piątek – niedziela, różne lokalizacje

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie festiwalu

Malta Festival Poznań 2022

Od poniedziałku trwa 32. Malta Festival Poznań 2022. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Świat w uścisku”. W programie znajduje się wiele wydarzeń związanych z teatrem, tańcem, muzyką, a także sztukami wizualnymi i cyrkowymi. Uczestnicy będą mogli wziąć też udział w spotkaniach z artystami i artystkami, debatach, warsztatach czy śniadaniach na trawie. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. 

Różne lokalizacje 

Wydarzenia bezpłatne i płatne

Więcej informacji oraz szczegółowy plan wydarzeń dostępne są na stronie festiwalu

Tymek na Letnich Brzmieniach 

Tymek to młody artysta, który zadebiutował w 2017 roku albumem “JestemTymek” i od tamtej pory regularnie wydaje nowe albumy, podbijając listy w serwisach streamingowych. Jego ostatni krążek – “Popularne” – ukazał się w sierpniu ubiegłego roku. Muzyk ma na swoim koncie współpracę z Brodką i Urbańskim. Efektem ich działań była nowa wersja kultowego przeboju Edyty Bartosiewicz “Ostatni”, ponownie zaaranżowanego na potrzeby serialu “Rojst “97”. Na koncercie na pewno nie zabraknie słynnych hitów Tymka jak “Język ciała” czy “Poza kontrolą”, a także “Zachwytu” – najnowszego singla z tego roku. 

Park Starego Browaru, ul. Półwiejska 42 

Godz. 20:00

Bilety: 79-99 zł

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku

Przyroda zamku – spacer z przewodniczką 

CK Zamek zaprasza na piątkowy spacer z przewodniczką. Będzie to okazja do przyjrzenia się zamkowej przyrodzie – tej w parku i na dziedzińcu, ale także przedstawionej na płaskorzeźbach czy intarsjach. Dlaczego w zamkowej przestrzeni znalazły się konkretne gatunki roślin i zwierząt? Co mówią o podejściu twórców architektury do otaczającej przyrody? Zwiedzający na pewno uzyskają odpowiedzi na te pytania. 

Zbiórka: kasa CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82 (Hol Wielki) 

Godz. 19:00

Bilety: 15 zł (bilet ulgowy), 20 zł (bilet normalny) 

Szczegóły na stronie CK Zamek

Koncert “…w drodze” 

W piątek odbędzie się koncert “…w drodze” z cyklu “Artyści Andersa”, który jest częścią międzynarodowego projektu IPN “Szlaki Nadziei. Odyseja wolności”. Podczas wydarzenia artyści przybliżą twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Będzie to okazja do spotkania z muzyką z okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, która stanowiła tło ważnych wydarzeń dla Polski. 

Aula Artis, ul. Kutrzeby 10 (Collegium Da Vinci)

Godz. 19:00 

Bezpłatne wejściówki (można je uzyskać w siedzibie poznańskiego oddziału IPN przy ul. Rolnej 45a lub otrzymać w wersji elektronicznej; zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt z Martą Sankiewicz: marta.sankiewicz@ipn.gov.pl tel.: 61 835 69 00)

Szczegóły na poznan.pl

Kizo – koncert

Kizo to polski raper i autor tekstów. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Tymek, Borixon, Wac Toja, Margaret, Young Igi, Szpaku czy Malik Montana. Artysta jest też członkiem zespołu Chillwagon. W swojej dyskografii ma już pięć albumów. W tym roku Kizo planuje wydać swój kolejny krążek “Ostatni taniec”, który będzie jeszcze bardziej taneczny niż poprzednie.W piątek raper zagra koncert w Poznaniu. 

Skwer Play, Bułgarska 17

Godz. 21:00 

Bilety: 89-99 zł 

Szczegóły na Facebooku

Ilaey – koncert 

W ramach kolejnego koncertu z cyklu “Solo na Szelągu” będzie można usłyszeć Ilaey. Jest to turecka piosenkarka, kompozytorka, aktorka, artystka wizualna i multiinstrumentalistka. Obecnie mieszka w czeskiej Pradze. Jej niezwykła muzyka przenosi nad Bosfor, ale nieobce są jej również inne etniczne i indierockowe inspiracje.

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97 

Godz. 20:00 

Wstęp wolny. 

Szczegóły na Facebooku

Soho w Poznaniu 

W przeddzień marszu równości odbędzie się w Poznaniu Soho. Jest to uliczna impreza inspirowana tęczową londyńską dzielnicą. Zasady wydarzenia są bardzo proste – wystarczy wyjąć flagi, włączyć muzykę i bawić się przez kilka godzin. 

Zbiórka przy ul. Kwiatowej 1 

Godz. 18:00 

Udział bezpłatny 

Szczegóły na Facebooku

Luxtorpeda – koncert 

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów Acid Drinkers, Arka Noego czy Kazik na Żywo. Fani mocnych, rockowych brzmień będą mogli wysłuchać koncertu formacji w piątkowy wieczór nad Jeziorem Strzeszynek. Grupa zaprezentuje zarówno swoje największe hity, jak i nowe utwory. Koncert odbywa się w ramach cyklu #NaFalach.

Jezioro Strzeszynek, ul. Koszalińska 15 

Godz. 20:00

Wstęp bezpłatny 

Szczegóły na Facebooku

Festiwal najmłodszych 2022

W weekend odbędzie się druga edycja festiwalu sztuki dla najmłodszych. Tegoroczny program został stworzony w wyjątkowym, międzynarodowym zespole specjalistek i specjalistów działających w obszarze sztuki dla dzieci, pochodzących z Polski, Białorusi i Ukrainy. Uczestnicy będą mogli doświadczać świat wszystkimi zmysłami podczas różnych warsztatów. Warto wybrać się na to wydarzenie wraz ze swoimi pociechami, by spędzić czas pełen zabawy i twórczych poszukiwań. 

Teatr Animacji/Dziedziniec Różany CK Zamek 

Od 10:00 (piątek-niedziela)

Bilety: 10-30 zł 

Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu

Weekend na Niewidzialnej Ulicy

Niewidzialna Ulica to nietypowa wystawa, którą prowadzi spółka non-profit: Centrum Kreatywnej Inspiracji. Wyjątkowe miejsce powstało, aby przybliżyć życie oraz świat osób niewidomych i niedowidzących. Zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, a goście muszą poradzić sobie bez używania wzroku. W piątek, sobotę i niedzielę będzie można nie tylko zwiedzić wystawę, ale także wziąć udział w warsztatach z pisania alfabetem Braille’a czy z tyflografiki. 

Niewidzialna ulica, ul. Matejki 52 

Od godz. 10:00 (piątek-niedziela)

Wstęp wolny

Kontakt dla zainteresowanych: tel. 512 855 427

Więcej informacji na profilu wydarzenia: https://www.facebook.com/niewidzialnaulica