Zainaugurowano jubileuszową edycję Poznańskich Dni Rodziny

Na Placu Wolności zainaugurowano dziś Poznańskie Dni Rodziny. Zarówno na dzieci jak i nieco starszych poznaniaków przygotowano szereg atrakcji. Tegoroczna edycja wydarzenia jest jubileuszową, bo dziesiątą w historii.

 

Już po raz 10. Poznań łączy pokolenia poprzez Poznańskie Dni Rodziny. Przez ponad dwa tygodnie na dużych i małych poznaniaków czekać będzie bogaty program atrakcji przygotowanych z myślą o osobach w każdym wieku. To powrót wydarzenia w formie stacjonarnej po pandemicznej przerwie.

 

W niedzielę odbyła się inauguracja 10. edycji Dni. Od godziny 15:00 na Placu Wolności trwa zabawa dla rodzin.

 

W programie znalazły się m.in. spektakl Teatru Blum „Piosenki na niepogodę”. Przed poznańską publicznością zaprezentowała się również Daria Udovychenko, 17-letnia piosenkarka z Ukrainy.

 

Przemysław Śledź wraz z 9-letnią Polą, czyli Profesor Śledź i UkuPolaLele zaprezentowali ukulele zarówno od strony technicznej jak i muzycznej. Warsztaty muzyczne poprowadziła również Oksana Tymoszenko, a po niej na scenie pojawił się Bartosz Kuczyk ze swoim recitalem.

 

O godzinie 18:30 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Enej.

 

Przez cały dzień, do godziny 20:30 na Placu Wolności na odwiedzających czekają również m.in. warsztaty tworzenia kwietnych kul, ekotorby czy firankowego worka na warzywa i owoce, a także też malowanie na mleku oraz tworzenie soli do kąpieli. Można także zbudować domki i poidełka dla owadów, które można zabrać do swoich ogrodów i balkonów.

 

Z myślą o przebywających w Poznaniu uchodźcach, dostępni są też animatorzy i artyści z Ukrainy.

 

Szczegółowy program Poznańskich Dni Rodziny dostępny jest online. Wydarzenie potrwa do 1 czerwca, czyli Dnia Dziecka.

 

autorka: A. Karczewska
fot. S. Toroszewska