CK Zamek zaprasza na warsztaty artystyczne w czasie ferii

Już za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się ferie zimowe w Wielkopolsce. Dzieci, które nie wyjadą w tym czasie, mogą liczyć na atrakcje w Poznaniu. Do wspólnego spędzenia czasu zaprasza m.in. CK Zamek.

 

W Poznaniu od lat można się przekonać, że ferie w mieście i brak wyjazdu nie oznaczają nudy. Przygotowywanych jest szereg programów i atrakcji dla dzieci i młodzieży, dzięki którym mogą spędzić czas w ciekawy sposób.

 

Centrum Kultury Zamek zaprasza do siebie dzieci w wieku 7-11 lat na specjalnie cykle warsztatów artystycznych w czasie zimowych wakacji.

 

W programie pierwszego tygodnia ferii znalazły się m.in. warsztaty taneczne skupione głównie wokół techniki tańca współczesnego. Podczas zajęć dzieci popracują nad dynamiką i jakością ruchu, a także odkryją czym jest ciężar ich ciała i jak nad nim panować. Zajęcia obejmą elementy improwizacji ruchowej, ćwiczenia koordynacyjne, zabawy muzyczno-ruchowe, naukę choreografii – wszystko przy dobrej zabawie i muzyce.

 

Z kolei podczas warsztatów plastycznych w ramach ferii uczestnicy skupią się na kreatywności, aktywnym uczestnictwie czy też umiejętności krytycznego myślenia. Inspiracje będą czerpane m.in. z e starożytnych kultur podczas odkrywania historii i ciekawostek pobudzających wyobraźnię i kreatywność.

 

Skoro sztuka to i warsztaty teatralne. Tu dzieci poznają czym jest teatr cieni, wymyślając wspólnie scenariusz i przygotowują mini spektakl poprzez animację lalek przy zabawie cieniem.

 

Ciekawie zapowiadają się także warsztaty florystyczne, podczas których dzieci nie tylko poznają zjawiska przyrody i dowiedzą się nieco więcej o naturze. Przy użyciu naturalnych materiałów wykonają „zielone prace” inspirowane naturą.

 

W ramach drugiego tygodnia ferii przygotowano warsztaty muzyczno-plastyczne, w ramach których zostaną połączone obie formy sztuki. Jak połączyć rzeźbę z muzyką klasyczną, wydzierankę z muzyką elektroniczną, czy też muzykę funky i soul z malarstwem.

 

Odbędą się także warsztaty teatralne „wyobraźnia i ekspresja”, w ramach których dzieci poznają ćwiczenia aktorskie z teatru ruchu, teatru obrazu i improwizacji. Dowiedzą się też jak pracować z głosem i własnym ciałem, stworzyć postać teatralną czy też jak wyrazić swoje emocje.

 

Na zajęcia obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Bilety będą dostępne w kasie od 7 stycznia. Koszt uczestnictwa w jednych zajęciach to 20 złotych, a 5-dniowego cyklu teatralnego 80 złotych. Szczegółowy harmonogram dostępny jest online.

 

 

 

autorka: A. Karczewska