Weekend pełen atrakcji dla najmłodszych

W każda sobotę i niedzielę w Bonbon Cafe możecie wziąć udział w warsztatach lizakowych w laboratorium smaku. O 13 i 15 rozpocznie się wielkie tworzenie lizakowych smakołyków! Będziecie mogli poznać nowe aromaty, zgadywać smaki i bawić się kolorami. Stwórzcie najsmaczniejszego lizaka!

Miasto Wnętrz BRW przy Serbskiej zaprasza dzieci powyżej 2 roku życia na Teatralną karuzelę dla dzieci. Oprócz treści edukacyjnych dzieci poznają też zabawne historyjki. Zajęcia poprowadzi Dobry Teatr, od 15. Każde dziecko otrzyma niespodziankę.

W Teatrze Wierzbak dzieci będą mogły zapoznać się z twórczością Juliana Tuwima. Podczas „A to ci historia” dzieci poznają warsztat sztuki żywego słowa, pantomimy, teatru lalek, piosenki i estrady poetyckiej. Przedstawienie będzie adaptacją znanych wierszy takich jak Okulary, Słoń Trąbalski, Pan Maluśkiewicz i Wieloryb, Ptasie radio, Kotek, Rzepka, Lokomotywa.

{reklama}
Muzeum Narodowe przygotowało Muzealną Akademię Dziecięcą. W ramach tego cyklu dzieci będą obchodziły Dzień Kobiet. Dzieci, za pomocą pasteli stworzą portrety kobiet odgrywających ważną rolę w ich życiu. Warsztaty rozpoczną 11.15.

Biblioteka Raczyńskich z kolei zachęca do wzięciu udziału w rodzinnym graniu. Wspólna, rodzinna gra jest doskonałą okazją do emocjonującego i ciekawego spędzenia czasu, rozwinięcia zdolności taktycznych, ćwiczenia spostrzegawczości i pracy w grupie oraz wzmocnienia więzi rodzinnych. Zabawa zaczyna się o godzinie 11 w Filii Dziecięcej przy Alejach Marcinkowskiego.

Nieco inną formę rozrywki proponuje Centrum Informacji Miejskiej. Odbędą się kreatywne warsztaty językowo-teatralne. Na wasze dzieci czekać tam będą różnorodne zadania i formy aktywności. Dzięki nim polepszą swoją sprawność językową, pobudzą kreatywność, poznają lokalną legendę a wszystko to dzięki radosnej, wspólnej zabawie. Wszystko rozpocznie się o 11.

Młodzieżowy Dom Kultury numer 2, znajdujący się przy ulicy Za Cytadelą, oferuje niezwykły warsztat sztuki współczesnej. Czy powietrze może być materiałem na rzeźbę? Jak stworzyć taki obiekt? Dowiecie się na warsztatach z rzeźby powietrznej. Dzieci zobaczą prace artystów, którzy do swoich rzeźb wykorzystują różne, dziwne materiały. Będą mogły również zaprojektować i zrobić własne obiekty przestrzenne, między innymi właśnie z powietrza. Warsztaty trwać będą od 10-13.

Aleksandra Borys zaprasza na warsztat „Ruszanie/Rysowanie” który odbędzie się w Starym Browarze. Prowadząca warsztaty chce połączyć ruch z rysowaniem, działanie ciałem w przestrzeni – z pracą kredki na papierze. Porównać w jaki sposób taniec zapisują dzieci w różnym wieku, a w jakim go widzą i opisują dorośli. Warsztaty dla dzieci od 5 do 7 lat rozpoczną się o 11. Dla dzieci w wieku 8 do 10 lat zabawa zacznie się o 13.

W Cafe Leniwiec dzieci będą mogły zrobić Bukiet na Dzień Kobiet. Każdy mały twórca będzie mógł stworzyć niezwykły prezent dla mamy, babci, cioci, a może siostry – bukiet kolorowych kwiatów. W ruch pójdą kolorowe papiery, materiały, druciki… Już od 11.30 będzie wiosennie i pachnąco.

Wszystkich małych wielbicieli zwierząt zapraszamy do Palmiarni. W sobotę i niedzielę będzie można tam zobaczyć wystawę królików rasowych. organizowany wspólnie z Krajowym Związkiem Hodowców Królików z siedzibą w Gnieźnie. Jednocześnie w sali konferencyjnej odbędzie się wystawa kolekcjonerska Motyle Świata. Wystawę można oglądać od 9 do 17.

W Osiedlowym Domu Kultury Orbita będziecie mogli wziąć udział w porankach z bajkami dla najmłodszych. Dzieci będą miały okazję poznać klasyczne polskie baśnie i współczesne animacje. Projekcja odbywa się w oparciu o zbiory filmowe Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w Poznaniu.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę dzieciaki dowiedzą się jak zrobić swój własny breloczek. Być może będą to postaci z kreskówek: Ciastek ze Shreka, Hello Kitty lub Angry Birds, a może całkiem inne stworki? Warsztaty odbędą się w Świetlica Cafe. Zajęcia rozpoczną się o 12.30.

W Małym Domu Kultury przy Zamkowej w niedzielę możecie wziąć udział w warsztatach związanych z książką „Lotta. Trzy opowiadania” autorstwa Astrid Lindgren. Lotta to bardzo dzielna, pomysłowa i zaradna dziewczynka. Potrafi znaleźć rozwiązanie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Warsztaty trwać będą od 12.30.

Na podobne warsztaty zaprasza Centrum Sztuki Dziecka. Te jednak związane będą z książką „Czy umiesz gwizdać, Johanno?”. To historia ośmioletniego Berra, który bardzo chciałby mieć dziadka, takiego samego, jak ma jego najlepszy przyjaciel Uffe. Jeśli wasze dzieci chcą poznać dalszą część historii powinny wziąć udział w warsztatach.

Wydawnictwo Zakamarki organizuje również w niedzielę Wieczorne spotkanie z książką. Warsztaty te pozwolą dzieciom sprawdzić się w różnych niespodziewanych sytuacjach, sprawdzić jak wzrok, słuch i węch mogą nas wprowadzić w błąd lub pozwolić prawidłowo rozpoznać to, co w pierwszej chwili wydaje się obce, dziwne i nieznane.

W ramach Concordia Kids odbędą się Śpiewanki czyli spektakl studia teatralnego BLUM. Dziecko będzie mogło dzięki niemu zapoznać się z teatrem, oswoi się ze sceną i aktorami. Przy okazji będzie też przebywało z rówieśnikami. Spektakle rozpoczną się o 10 oraz o 11.30.

W ramach nieco innych warsztatów, również w Concordia Design, możecie zapisać dziecko na Rodzinną Niedzielę z Grą z Psi! Psi! To idealne rozwiązanie gdy macie problem z oswojeniem dziecka ze wstydliwymi tematami związanymi z fizjologią? Podczas Rodzinnej Niedzieli spróbujemy przełamać tabu najlepszą znaną metodą – czyli przez śmiech i zabawę.Dzięki grze Psi!Psi! Zajęcia trwać będą od 13 do 16.

W Teatrze Atofri dzieci od 1 do 5 roku życia będą mogły się spotkać ze słoniem Trąbibombi. przypatruje się spotkanym zwierzakom i trąbi, by zaprosić ich do wspólnych przygód. Przedstawienie inspirowane wierszami Jana Brzechwy, wzbogacone jest o brzmienie instrumentów perkusyjnych, z muzyką tworzoną w czasie spektaklu.

Dla dzieci od 3 roku życia, zarówno w sobotę jak i niedzielę Teatr Animacji przygotował Bajkę o Misiu i Myszce. Pewnego dnia w spokojnym, uporządkowanym życiu Misia pojawia się trochę nieznośna, gadatliwa, ale sympatyczna Myszka.