Wyjątkowe prezenty od wyjątkowych ludzi

Istnieje wiele tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Jedną z nich jest przygotowywanie dwunastu potraw czy umieszczenie sianka pod obrusem. Również wigilia i dzielenie się opłatkiem są częścią naszej kultury. Jedną z najprzyjemniejszych tradycji –  szczególnie dla dzieci – jest świąteczne dekorowanie naszych mieszkań oraz ogrodów. Choinki, lampki oraz bombki na stałe wpisały się jako elementy grudniowego wystroju.

A  gdyby wprowadzić trochę świeżości do naszych domowych wnętrz i udekorować je jedynymi w swoim rodzaju, niepowtarzalnymi dekoracjami zrobionymi w Poznaniu przez wyjątkowych ludzi?

Dekoracje świąteczne wykonane z sercem oferują organizacje i instytucje, które łączą działalność społeczną i sprzedażową. Nazywamy to ekonomią społeczną. Pracują w nich osoby z niepełnosprawnościami, chorobami psychicznymi, walczące z uzależnieniem, wychodzące z kryzysu bezdomności. Ludzie, dla których życie nie jest tak łatwe, jak dla większości z nas. Wszyscy oni mają szansę na zatrudnienie w miejscach, w których obok pracy otrzymują wsparcie i szansę na poradzenie sobie z trudnościami.

“Osoby, które na co dzień są zagrożone wykluczeniem społecznym, tam odzyskują poczucie własnej godności, czują się ważne, sprawne i wartościowe. Kupując zrobione przez nich rękodzieło, zyskujemy podwójnie: nie tylko możemy zdobyć piękne przedmioty, którymi udekorujemy nasze domy, ale również pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia.”

mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

W ofercie przedsiębiorstw społecznych znajdują się między innymi: bombki, lampiony,  świeczki, ozdoby na choinkę,  drewniane zawieszki, serwetniki, i wiele wiele innych. Z drewnianych elementów (np. mikołaje czy renifery) dostępnych w przedsiębiorstwach społecznych, wspólnie z pociechami można przygotować własnoręcznie oryginalne ozdoby.

Najważniejszą rzeczą przy sprzedaży produktów jest radość ich twórców, którzy czują, że ich ciężka praca została doceniona. Kupując dekoracje świąteczne wytworzone przez organizacje społeczne, sprawiasz przyjemność nie tylko sobie i bliskim, ale również autorom rękodzieła, u których pojawia się ogromne poczucie satysfakcji. Każdy zakup w organizacjach społecznych dokłada cegiełkę do szczytnego celu, jakim jest pomoc ich podopiecznym.

Po inspiracje zapraszamy na grupę dobro-branie na facebooku.