Betlejem Poznańskie od jutra na Rynku Łazarskim. Trwają ostatnie przygotowania

Tegoroczne Betlejem Poznańskie omija Stary Rynek, ale za to po raz pierwszy w historii pojawi się na Łazarzu i to w dwóch lokalizacjach. Na początek zawita na Rynku Łazarskim, gdzie trwają ostatnie przygotowania do świątecznego kiermaszu. Co jeszcze przygotowano w ramach Betlejem na Łazarzu?

 

Ze względu na remont płyty Starego Rynku, w tym roku nie pojawi się tam Betlejem Poznańskie. Atrakcje przygotowano tradycyjnie na Pl. Wolności oraz w nowym miejscu – na Łazarzu, w dwóch lokalizacjach. Betlejem zawita na przebudowany Rynek Łazarski oraz obszar przy Hali Arena.

 

Oficjalne otwarcie Betlejem Poznańskiego na Rynku Łazarskim planowane jest na sobotę 4 grudnia. Poza regularnymi stoiskami, na targowisku stanęły juz charakterystyczne drewniane domki dla kupców Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zamontowano już także karuzelę wenecką dla najmłodszych, która będzie dostępna bezpłatnie.

 

Z okazji weekendu otwarcia zaplanowano dodatkowe atrakcje – koncerty, grę miejską, warsztaty i animacje dla dzieci. Dziś od rana trwał montaż sceny i nagłośnienia na nowej płycie przebudowanego Rynku Łazarskiego.

 

Co ciekawe, na Betlejem Poznańskie na Łazarzu będzie można dojechać Betlejemską Bimbą, która wyruszy na poznańskie ulice już jutro. Więcej informacji tutaj.

 

 

autorka: A. Karczewska