Sakura Kazoku Gaijin 2021 – charytatywne ściganie na Torze Poznań

 

W ramach naszego programu “Lifestyle Poznań” odwiedziliśmy  Tor Poznań, gdzie  w ramach eventu Sakura Kazoku Gaijin rozstrzygnięto, które rejony świata projektują najlepsze samochody.

 

Jednym z rozmówców była Anna Gańczarek – kierowca wyścigowy i rajdowy, która opowiedziała o swojej pasji samochodowej oraz miłości do wyścigów. Wówczas wróciła ona z upalnej Portugalii, ale jak stwierdziła – pomimo chłodnego polskiego klimatu – Tor Poznań owiany był gorącą atmosferą.

 

Choć sama konkurowała w wyścigu, czuła solidarność z całą strefą kobiet i kibicowała wszystkim uczestniczkom.

 

Damian Lempart – Mistrz Polski 2021 i instruktor jazdy sportowej, który na Torze Poznań siedział za kierownicą aut, takich jak Porsche Panamera, Audi R8 czy Leonem Cupra, wskazał trudności napotykane przez rajdowców podczas wyścigów samochowoych.

 

Jak twierdził niezbędne do wygrania tego typu rywalizacji są odrobina szczęścia oraz dopięcie każdego elementu – od przygotowań psychomotorycznych po żmudne treningi. Zachęcił on również wszystkich do bezpiecznego i skutecznego brania udziału w zawodach.

 

Współorganizator eventu Sakura Kazoku na Torze Poznań – Jakub Zając – powiedział nie tylko o idei wydarzenia, ale także docelowym założeniu, którym było pozwolenie na uczestnictwo wszystkich aut i kierowców zarówno tych doświadczonych jak i dopiero zaczynających swoją przygodę z wyścigami.

 

Na koniec Tomasz Bonar z fundacji Fun And Drive zachęcił do skorzystania z możliwości płatnego przejechania się sportowymi samochodami jako pasażer. Jak podkreślił, zebrana kwota ma być przeznaczona na szczytny cel, jakim będzie zakup pierwszej w Polsce karetki dla wcześniaków i noworodków.

 

tekst: N. Fekser