Pyra Days, czyli weekend atrakcji z pyrą w roli głównej

Choć każdy dzień jest dobry, by zjeść pyrę, to w najbliższy weekend to kojarzone z Poznaniem warzywo będzie wyróżnione w szczególny sposób podczas Pyra Days, czyli Dni Pyry. Przygotowano atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych – oczywiście skupione przede wszystkim wokół tematu ziemniaków w różnej formie.

 

Pyra Days odbędą się w Parku im. Jana Pawła II w piątek i sobotę, czyli 19 i 20 sierpnia, przy pomniku poznańskiej pyry. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla uczestników w każdym wieku.

 

Na najmłodszych czekać będą ziemniaczane pieczątki, którymi będą mogli ozdobić własne woreczki na skarby. Chętni będą mieli możliwość wykonania „Pana Ziemniaka”, a także spróbowania swoich sił w budowaniu z piankowych klocków.

 

W niedzielę dostępne będą także brokatowe tatuaże oraz stanowisko, na którym zaplatane będą warkoczyki.

 

Przez cały weekend dzieci będą mogły się także wyszaleć na bezpłatnych dmuchańcach i wziąć udział w konkursach wiedzowych na temat zdrowego żywienia.

 

Z kolei dorosłych organizatorzy zapraszają na wykłady i pokazy gotowania na żywo. O komponowaniu zróżnicowanej diety – zarówno z wykorzystaniem ziemniaków jak i bez pyrek – opowie dietetyczna Ewa Trusewicz.

 

Blogerka Agnieszka Jasińska zaprosi na pokazy gotowania na żywo i podzieli się swoimi przepisami na dania z ziemniaków.

 

Wydarzenie będzie także okazją do wyjątkowego wydania Jedzielni. Tym razem sześć poznańskich restauracji zaprezentuje swoje najsmaczniejsze dania na bazie ziemniaków.

 

To jednak nie koniec atrakcji. Organizatorzy zachęcają do udziału w igrzyskach ziemniaczanych, czyli specjalnie zaplanowanych grach miejskich. W sobotę udział będą mogli wziąć dorośli, natomiast w niedzielę do zabawy zapraszane są rodziny z dziećmi. Do zdobycia są atrakcyjne nagrody.

 

Sobotnie atrakcje zakończy spektakularne akrobatyczne show, a niedzielne koncert Mezo, libera i InoRos. Nie zabraknie ich największych przebojów, dobrze znanych poznańskiej publice.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Na igrzyska ziemniaczane obowiązują zapisy online.

 

 
autorka: A. Karczewska