Ekologiczny plac zabaw zbudowany z materiałów z recyklingu. Kto będzie mógł z niego korzystać?

Przy ul. Meteorytowej powstał nowy, ekologiczny plac zabaw, do którego urządzenia wykorzystano materiały z recyklingu i przedmioty, którym nadano nowe życie. Na najmłodszych czekają m.in. gry edukacyjne z palet i ławki z przetworzonej folii i odzieży, a także ogrodzenie wykonane ze starych opon.

 

Plac powstał na zrekultywowanej kwaterze składowania odpadów przy ul. Meteorytowej 1. Wybudowano tam również ścieżkę edukacyjno-informacyjną. Do przygotowania nowego miejsca dla najmłodszych mieszkańców wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu.

 

Wykorzystano m.in. stare opony, z których wykonano ogrodzenie ścieżki edukacyjnej, a także część część urządzeń zabawowych. Instalacja muzyczna „ZZO Band” powstała ze starych pudełek, tamburyn i cymbałków.

Ławki stojące przy placu wykonano z przetworzonej folii i odzieży.

 

Na ścieżce edukacyjnej ustawiono tablice informujące o historii i obecnej funkcji okolicy. Uwzględniono zarówno informacje o meteorze, który spadł na Morasko, jak i informacje o segregowaniu odpadów i recyklingu. Zadbano także o domki dla ptaków i hoteliki dla owadów zapylających.

 

Co istotne, jak zapewnia Miasto, plac zabaw jest całkowicie bezpieczny mimo swojej „składowiskowo-odpadowej” przeszłości. Wszelkie urządzenia zabawowe, mimo wykorzystania materiałów z recyklingu, posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty.

 

Plac zabaw przy ul. Meteorytowej będzie udostępniany przede wszystkim grupom zorganizowanym, w tym wycieczkom szkolnym.

autorka: A. Karczewska
fot. UMP