Jak pielęgnować odzież sportową i sprzęt turystyczny? Produkty firmy NIKWAX z pewnością Ci pomogą!

Czy istnieje sposób na szybkie, bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne oczyszczenie i zabezpieczenie turystycznej odzieży? A może nie wiesz, co zrobić z zabrudzonym namiotem? NIKWAX oferuje szereg specjalnie dobranych preparatów, które pozwolą odpowiednio zadbać o odzież, buty oraz sprzęt i wzmocnić jego właściwości. Najważniejsze w podróży jest odpowiednie przygotowanie. NIKWAX uświadamia konsumentów o potrzebie właściwej ochrony przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, niezależnie od tego czy jesteśmy doświadczonymi miłośnikami sportów w ekstremalnych warunkach czy dopiero stawiamy pierwsze kroki w tego typu aktywnościach.

 

 

Odkrywanie nowych zakątków Polski, a nawet świata to przyjemność każdego podróżnika. Niestety, pogoda nie zawsze nam sprzyja. Spodziewać można się zimna, wiatru oraz wilgoci. Kilkudniowe, a nawet kilkugodzinne wycieczki w różnych warunkach pogodowych, wymagają od nas zatem odpowiedniego przygotowania. Nie tylko przed, ale także po odbytej podróży. Nikt nie jest chętny, by przy każdej kolejnych wyprawie, kupować nową parę butów czy odzieży. Z pomocą przychodzi marka NIKWAX .

 

 

NIKWAX produkuje specjalne środki do czyszczenia oraz pielęgnacji odzieży, obuwia, a także sprzętu turystycznego. Główną ideą marki jest promocja różnego typu aktywności na świeżym powietrzu i dbanie o własny komfort oraz bezpieczeństwo. Nie chcemy przecież, by podczas wycieczki górskiej, wyczynowej jazdy na rowerze czy wspólnego wypadu pod namiot doskwierał nam chłód czy wilgoć. Kupno odpowiedniej odzieży czy sprzętu to jedynie pierwszy krok. Ważniejsza okazuje się jego późniejsza odpowiednia pielęgnacja.

 

 

Przekonał się o tym Nick Brown – założyciel firmy NIKWAX i miłośnik chodzenia po górach, dla którego połączenie kilkugodzinnego spaceru oraz deszczu było wręcz niemożliwe z powodu zbyt szybko przemakających butów. Własne doświadczenia zainspirowały go do stworzenia pierwszego wosku do butów. Jako absolwent uczelni wyższej, Brown założył własną firmę, z początku zajmującą się wyłącznie produkcją preparatów do pielęgnacji skórzanych butów trekingowych. Tak właśnie rozpoczęła się historia NIKWAX, którego dziś szeroka gama produktów trafia do kolejnych, coraz bardziej wymagających klientów na całym świecie i która stała się globalnym liderem w swojej dziedzinie.

 

Odzież turystyczna została stworzona po to, by zapewniać poczucie suchości i komfortu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zapewniają to wodoodporne, oddychające membrany oraz specjalna powłoka DWR odpychająca wodę. Aby jednak funkcjonalność odzieży została zachowana jeszcze przez długi czas, wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji. I tu z pomocą przychodzi firma NIKWAX, której wachlarz produktów do pielęgnacji oraz impregnacji odzieży oraz sprzętu turystycznego jest niezwykle szeroki, a co za tym idzie – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

Dlaczego warto wybrać produkty oferowane przez NIKWAX? ponieważ są przede wszystkim łatwe w użyciu, przyjazne środowisku, bezpieczne i co najważniejsze – skuteczne. Można używać ich w pralce, ale również bezpośrednio na odzież czy sprzęt.

 

Do czyszczenia odzieży wodoodpornej idealnie sprawdzi się Tech Wash, który usuwa zabrudzenia, jednocześnie odnawiając właściwości wodoodporne. Down Wash Direct dodatkowo wzmocni efekt termoizolacji w przypadku odzieży i śpiworów wypełnionych puchem. Do impregnacji polecany jest TX.Direct oraz cała seria specyfików do różnego rodzaju materiałów – Softshell Proof do materiałów typu softshell, Polar Proof do polarów, Cotton Proof – do odzieży oraz sprzętu wykonanego z bawełny, mieszanek bawełny i poliestru oraz brezentu, a także Down Proof – sprawdzający się idealnie w przypadku produktów z puchowym wypełnieniem.

 

 

Szukasz czegoś do czyszczenia i impregnacji turystycznego obuwia? Żel czyszczący firmy NIKWAX oraz Sandal Wash do sandałów pozwolą bezpiecznie wyczyścić oraz usunąć nieprzyjemny zapach. Podobnie jak w przypadku odzieży, do impregnacji butów stworzono specjalne preparaty odpowiednie dla różnego rodzaju materiałów, które przedłużają i wzmacniają właściwości oddychające oraz wodoodporne. W zależności od obuwia można zatem zastosować impregnat do tkanin i skóry, nubuku i zamszu, skóry licowej czy zmiękczającą odżywkę do skóry.

 

W ofercie NIKWAX nie mogło zabraknąć produktów do czyszczenia oraz pielęgnacji bielizny technicznej, która jest szczególnie narażona na przesiąkanie nieprzyjemnym zapachem potu oraz wilgocią. Aby zapewnić jak najdłuższe korzystanie z zakupionej odzieży, firma poleca BaseWash oraz Wool Wash – preparaty usuwające zabrudzenia oraz skracające czas schnięcia, a także    BaseFresh – przeznaczony do płukania bielizny termicznej.

 

Każdemu zapalonemu miłośnikowi wycieczek turystycznych, tych mniej i bardziej wymagających, niezbędna jest nie tylko dostosowana do warunków odzież, ale także specjalistyczny sprzęt, którego zakup wiąże się z reguły z wysokimi kosztami. Tym bardziej chcemy, aby był on jak najdłużej zdatny do użycia. Z pomocą przychodzi Tent & Gear SolarWash – techniczny środek w spray’u z filtrem UV do wszystkich materiałów wodoodpornych oraz SolarProof – wykorzystywany do ochrony powłoki namiotów.

 

Co stanowi o wyjątkowości NIKWAX na tle innych marek, oferujących tego typu produkty? Firma w pełni odpowiada za cały proces produkcji oferowanych przez siebie preparatów – zaczynając od badań, a kończąc na ich samodzielnej realizacji. Dzięki temu, ma ona stały nadzór nad używanymi substancjami i dba o to, aby były one jak najmniej szkodliwe dla otoczenia.

 

W dzisiejszych czasach mierzymy się z ogromnych obciążeniem środowiska, wpływającym na jego degradację. Nadmierna emisja związków, używanych przez wielkie koncerny i firmy na całym świecie, brak powszechnej uwagi na odpowiednie i bardziej ekologiczne zarządzanie odpadami – to wszystko sprawia, że globalne ocieplenie wzrasta, a nasz świat z każdej strony przepełniony jest zanieczyszczeniami. NIKWAX stara się dbać o balans ekologiczny oraz globalną różnorodność poprzez unikalną technologię pozwalającą na jedyną taką produkcję impregnatów wolnych od szkodliwych dla środowiska PFC, czyli perfluorowęglowodorów. Badania potwierdziły powiem, że fuorokarbony mająpoważny wpływ na nasze zdrowie. Oprócz tego, by swoje działania prowadzić w pełnej zgodzie z ekologią oraz etyką – NIKWAX nie używa propelentów obecnych w aerozolach, które przyspieszająglobalne ocieplenie. Jest także pierwszą marką środków impregnujących, której wszystkie produkty oparte są nie na szkodliwych rozpuszczalnikach, a wodzie, która jest bezpieczniejsza i w pełni sprawdza się w domowych warunkach. To idealny wybór dla osób świadomych ekologicznie i chcących w jak najmniejszym stopniu negatywnie wpływać na środowisko naturalne w życiu codziennym.

 

NIKWAX to firma, dla której ważniejsze od zarobków jest dobro planety oraz ludzi. Aktywnie współpracuje z World Land Trust, wspierając ochronę oraz zalesianie obszarów lasów tropikalnych, tym samym prowadząc działania mające na celu zrównoważenie emisji dwutlenku węgla. Co więcej, nieustannie poszukuje rozwiązań na ograniczenie używalności plastiku, którego odpady przyczyniają siędo niszczenia środowiska. Z związku z tym, butelki NIKWAX od 2020 roku, w pełni pochodzą z recyklingu. Jego działalność szeroko wspierająca ochronę środowiska i proekologiczne działania zostały wyróżnione odznaczeniem Queen’s Award for Enterprise in Sustainable Development – jako jedyna firma z branży outdoor dla przedsiębiorstw najbardziej przyjaznych środowisku. Jest to realny dowód na to, że można jednocześnie prowadzić szeroką działalność produkcyjną, przy jednoczesnym ograniczaniu tworzyw sztucznych do minimum.   

 

Już w lutym bieżącego roku, w firmie zajdą istotne zmiany. To jeden z nielicznych przypadków, w których założyciel, przygotowujący się do przejścia na emeryturę, zamiast sprzedać firmę zewnętrznym inwestorom, zamierza przekazać działalność firmy w ręce pracowników przekształcając ja w EOT (Employee Onwership Trust) będący odpowiednikiem naszych spółdzielni.