Ile kosztują atrakcje Betlejem Poznańskiego? Gdzie jest tańsze grzane wino?

Moc atrakcji, które bawią, wprowadzają w świąteczny nastrój, wywołują uśmiech na twarzach i… kosztują. Betlejem Poznańskie w tym roku będzie się odbywać w czterech lokalizacjach i w każdej z nich poznaniacy bez względu na wiek znajdą coś dla siebie. Ile kosztują takie przyjemności?

 

Jarmarki świąteczne na całym świecie to moc atrakcji i ciekawe oferty wystawców, jednak należy przygotować na to swoje… portfele. Warto jednak na moment nie myśleć o finansach i skorzystać z możliwości zabawy i wczuć się w świąteczną atmosferę. Ile kosztuje ta w Poznaniu?

 

Do tej pory uruchomiono dwie z tegorocznych czterech lokalizacji Betlejem Poznańskiego, ale to wystarczy, by rozeznać się w cenie atrakcji.

 

Są tacy, którzy czekają cały rok, by napić się grzanego wina wśród świątecznych światełek, gdy mróz szczypie w nos. Za taką przyjemność na placu Wolności trzeba zapłacić 15 złotych, a kaucja za betlejemski kubek wynosi 20 złotych. Tyle samo za kubek trzeba zapłacić na terenie MTP, gdzie z kolei samo grzane wino to także wydatek w wysokości 20 złotych.

 

Dla tych, którzy wolą kakao także przygotowano tę opcję. Na pl. Wolności kosztuje ona 13-16 złotych, a za słynne owoce w czekoladzie w zależności od owoców i stoiska trzeba zapłacić 13-15 złotych.

 

W tej samej lokalizacji znajdują się także inne atrakcje, w tym trzy karuzele. Za wenecką oraz tę ze Świętym Mikołajem i reniferami trzeba zapłacić 15 złotych, a za karuzelę Świątecznego Pociągu 10 złotych. Nie brakuje także stoisk, w których można sprawdzić swoją celność – koszt 6 strzałów wynosi 30 złotych.

 

Na terenie MTP na chętnych czeka lodowisko, gdzie bilet ulgowy kosztuje 14 złotych, a normalny 17. Wypożyczenie łyżew jest możliwe w cenie 10 złotych.

 

Tutaj karuzela wenecka dla dzieci do 14. roku życia kosztuje 15 złotych. Młodsi, do 12. roku życia mogą zjechać z górki na pontonach za 15 złotych.

 

Dużą popularnością cieszy się symulator lotu saniami Świętego Mikołaja. Dzieci do 3. roku życia korzystają z tej atrakcji za darmo, a pozostali zapłacą za nią 15 złotych.

 

Nie jest to jedyny symulator na terenie MTP – można także poczuć się jak pilot myśliwca w symulatorze F-18, gdzie za 15 minut „lotu” trzeba zapłacić 80 złotych, a za pół godziny 150 złotych.

 

Słynne młyńskie koło, które widoczne jest z daleka w tym roku stanęło właśnie na terenie MTP. Za przejażdżkę nim i podziwianie panoramy miasta należy zapłacić 20 złotych za bilet ulgowy i 25 za normalny.

 

Betlejem Poznańskie na pl. Wolności potrwa do 27 grudnia, a na terenie MTP do 23 grudnia. Od 3 grudnia do tych lokalizacji dołączą: pl. Kolegiacki oraz rynek Łazarski.

 

 

autorka: A. Karczewska
fot. S. Toroszewska