Cali na biało czyli największe wydarzenie modowe w roku!

Inspiracją dla organizacji tego wydarzenia są białe pikniki pochodzące z tradycji francuskiej. Dîner en Blanc, czyli kolacje w białych strojach, organizowano w wielu miastach Francji, między innymi w Paryżu, gdzie odbywa się ona przed Luwrem. Pierwsza taka impreza odbyła się już w 1988r. Teraz, postanowiono odtworzyć ją właśnie w Poznaniu.

I tak oto w piątek 10 września, w Starym Browarze na piknikowych kocach, spotkali się poznaniacy ubrani cali na biało. Trzeba przyznać, że wieczorem, wśród pięknie oświetlonych terenów, wyglądało to fenomenalnie.

W malowniczej scenerii parku przy Starym Browarze każdy z uczestników mógł delektować się francuską kuchnią, a całe wydarzenie uświetnił koncert Reni Jusis, która zaśpiewała między innymi piosenkę ‘Je suis Reni’.

Goście, którzy pojawili się na wydarzeniu bez wątpienia poczuli francuski nastrój. Wszechobecne nawiązania do Francji, specjalnie przygotwane menu, francuska muzyka, to tylko jedne z niewielu atrakcji, które czekały na uczestników imprezy.

Podczas wydarzenia nie zabrakło znanych nazwisk, pojawiła się między innymi Marta Klepka z ‘Być kobietą on tour’, Grzegorz Urbański z Volvo Karlik czy Bartek Jędrzejak, dziennikarz TVN.

Bez wątpienia było to jedno z najbardziej nietuzinkowych wydarzeń jakie odbyły się w Poznaniu w ostatnim czasie. Przy wejściu na imprezę obowiązywały zaproszenia, które można było otrzymać na podstawie paragonów za zakupy w sklepach Starego Browaru. To wspaniała inicjatywa, którą uczestnicy niewątpliwie zapamiętają na długo z nadzieją, że uda się ją powtórzyć w przyszłym roku.