Lato na Madalinie Od-Nowa! Szereg atrakcji już w ten weekend

Wraz z pierwszym weekendem lipca powraca Lato na Madalinie, czyli wyjątkowe atrakcje dla małych i dużych w czasie wakacji letnich. Tegorocznym hasłem przewodnim cyklu będzie „Od-Nowa”.

 

Dawna zajezdnia tramwajowa przy ul. Madalińskiego pełniła swoją podstawową funkcję do 2014 roku, ale już kilka miesięcy później stała się miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych dla poznaniaków. To miejsce dobrze znane okolicznym mieszkańcom, a Lato na Madalinie na stałe wpisało się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń.

 

Cykl atrakcji skierowanych zarówno do najmłodszych jak i dorosłych poznaniaków stał się weekendowymi tradycjami zwłaszcza dla Wildzian. W tym roku powraca po przerwie, nieco dłuższej niż zwykle. Wydarzenia będą odbywać się co tydzień w weekendy aż do końca sierpnia.

 

Tegorocznym hasłem przewodnim zostało „Od-Nowa”, w nawiązaniu do powrocie do działalności po okresie zamrożenia, niemal „od nowa”. Jednocześnie, organizatorzy chcą także, by dla uczestników była to również odnowa wzajemnych relacji, kulturalna i duchowa po okresie pandemii i obostrzeń.

 

Najbliższy weekend będzie inauguracyjnym. Atrakcje rozpoczynać się będą od 12:00.

 

W sobotę od tej godziny dostępne będą plener malarski oraz animacje dla dzieci. O godzinie 12:30 można spotkać się z policjantami z Komisariatu Policji Poznań-Wilda w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze przypomną o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 

Swoje stoisko na terenie wydarzenia będzie miała także straż miejska.

 

Od 13:00 planowane są warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki połączone z kiermaszem książkowym. O tej samej porze rozpoczną się ekoeksperymenty naukowe z Wulkanem Doświadczeń oraz warsztaty artystyczne z Zieloną Grupą.

 

Jednocześnie będzie można oglądać i bawić się z wielkimi bańkami mydlanymi oraz spotkać wyjątkowych gości.

 

Na 15:00 zaplanowane jest Otwarcie Sezonu i spektakl Teatru Fuzja.

 

Z kolei w niedzielę o 12:00 rozpoczną się zajęcia rozwojowe dla najmłodszych. Godzinę później rozpocznie się „pora seniora”, czyli trening umysłu i gry integracyjne dla seniorów.

 

O 14:00 artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu zaproszą na koncert „Rozśpiewana Madalina”. Godzinę później rozpocznie się tradycyjne Madalingo.

 

Na 15:30 planowane są atrakcje sportowe – rozgrywki siatkówki plażowej drużyn rodzinnych i przyjacielskich. Z kolei o 16:30 będzie można zrelaksować się przy dźwiękach mis i gongów.

 

Przez cały czas trwania wydarzeń do dyspozycji uczestników będą trampoliny, strefa plażowa, strefa dziecięca, tor wodny, animacje, wielkie planszówki oraz strefa dziecięca.

 

autorka: A. Karczewska