Stroje i charakteryzacja z każdej epoki nie tylko do sztuk teatralnych

Kostiumy i stroje z najróżniejszych epok, motywów i sztuk teatralnych czy operowych, które można wypożyczyć, a do tego na miejscu od razu zrobić pełną charakteryzację wraz z fryzurą. Gdzie? W Atelier-Kulisy w samym centrum Poznania.

 

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w ramach serii „Wyjątkowy Poznań” postanowił przybliżyć wyjątkowe miejsce na mapie miasta, jakim jest Atelier – Kulisy przy ul. Kantaka 2. Nazwa nawiązuje do teatru, ponieważ całość wygląda właśnie jak teatralne kulisy.

 

Na klientów czekają różnorakie stroje, które prezentowane są z podziałem na epoki. Są zarówno te najdawniejsze jak i nieco bliższe, np. z lat 20., 30. czy też 60. i 80. XX wieku. Wszystkie można wypożyczyć, a do tego na miejscu zrobić pełną charakteryzację wraz z makijażem i fryzurą. Co ciekawe, można tu znaleźć także stroje i makijaż, które idealnie sprawdzą się na zabawę czy nawet ślub.

 

O to, by wszystko było odpowiednio zadbane dbają pracownicy, których dobrała właścicielka, Ewa Niedźwiedź, która przez lata związana była z teatrem. Pracowała jako charakteryzator-perukarz w pięciu teatrach operowych w Polsce i poza jej granicami, a ostatnim miejscem pracy był Teatr Wielki w Poznaniu.

autorka: A. Karczewska
fot. Atelier-Kostiumy / ZKZL