Ile czasu potrzeba na wytrenowanie “latającego psa”?

Park Cytadela w weekend został opanowany przez psy. Odbywały się tam zawody dogfrisbee oraz Kejtrówka. W programie „Lifestyle Poznań” możecie zobaczyć jak bawili się poznaniacy oraz ich czworonogi.

 

Zawody World Champion dogfrisbee pierwszy raz odbyły się w Poznaniu. Do stolicy Wielkopolski przyjechały psy i właściciele z 16 państw, którzy przez 3 dni brali udział w dwóch konkurencjach – dystansowej i freestyle.

 

„To są wyjątkowe zawody, ponieważ ze względu na pandemię kwalifikacje trwały w sumie prawie 3 lata i przez to mamy bardzo dużo zawodników. Uczestniczą w tych dywizjach mistrzowskich zespoły, które na poszczególnych zawodach kwalifikacyjnych zajmowały miejsca w ścisłej czołówce.” – tłumaczyła organizatorka wydarzenia.

 

Udział w konkurencjach mogły wziąć udział psy każdej rasy. Jedynym warunkiem jakie musiał spełniać to warunek zdrowotny. Dogfrisbee to sport wyczynowy o bardzo dużej intensywności, dlatego pies musi być w bardzo dobrej kondycji.

 

Naszej dziennikarce udało się porozmawiać z jedną z uczestniczek zawodów.

 

„Ilość treningów zależy od psa i konkurencji, do których się przygotowujemy. Do takich najprostszych konkurencji, jeżeli mamy psa który lubi się bawić zabawkami to jesteśmy w stanie przygotować psa nawet w 3-4 miesiące.” – powiedziała.

 

Jednak, niektóre psy biorą udział również w trudniejszych konkurencjach i muszą np. wykonać wiele różnych trików czy skakać nad ciałem przewodnika. Do tego typu zawodów przygotowania trwają zazwyczaj rok.

 

 

Jednocześnie w sobotę w parku rozpoczęła się kolejna edycja Kejtrówki, czyli poznańskiego pikniku edukacyjnego dla właścicieli i miłośników psów. Nie zabrakło na niej atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

Na poszczególnych stoiskach można było zasięgnąć informacji w zakresie adopcji czworonogów, opieki nad nimi, możliwościach czipowania i rejestracji.

 

Więcej o Mistrzostwach Świata w dogfrisbee można dowiedzieć się oglądając program „Lifestyle Poznań”.

tekst: Z. Biskup