Muzycznie i sportowo, czyli Kierski Festiwal

„Poznań Lifestyle” powraca po krótkiej przerwie z drugim sezonem. Razem z naszą kamerą odwiedzamy najciekawsze wydarzenia, które dzieją się w Poznaniu. W weekend wybraliśmy się na muzyczny Kierski Festiwal.

 

Kierski Festiwal powrócił w tradycyjnej dwudniowej formule – wydarzenie zostało podzielone na dwie części – sportową oraz muzyczną. Na scenie pojawili się Sławek Uniatowski, zespół Mikromusic oraz główna gwiazda wieczoru – Stanisław Soyka.

 

„Kierski Festiwal to święto tego rejonu, tego fyrtla można powiedzieć. Artyści to jedno, ale to już się stało tradycją, że co roku mamy także zbiórkę i licytację dla Jasia Wajdy – chłopaka któremu możemy pomóc. Co roku na Kierskim Festiwalu zbieramy całkiem pokaźne kwoty.” – powiedział prowadzący wydarzenie.

 

Mimo, że festiwal już się zakończył to nadal trwają licytację na Allegro, na których można kupić np. plakat z podpisami artystów biorących udział w Kierskim Festiwalu 2021.

 

 

Organizatorzy wydarzenia nie zapomnieli o młodszych uczestnikach imprezy. O atrakcje dla dzieci zadbali animatorzy ze stowarzyszenia „SI”. Podczas trwania festiwalu nie zabrakło również punktów gastronomicznych.

 

W drugim dniu Kierskiego Festiwalu odbyły się zawody sportowe. Przed południem można było podziwiać zawody woltyżerki sportowej, nie zabrakło emocjonującej rywalizacji oraz imponujących układów artystycznych. Z roku na rok, zainteresowanie zawodami jest co raz większe i pojawiają się na nim nie tylko drużyny z okolicznych klubów.

 

Więcej o tym co działo się 17 i 18 września na Kierskim Festiwalu można dowiedzieć się oglądając program „Lifestyle Poznań”.

tekst: Z. Biskup