ZKZL przyjmuje zgłoszenia na mieszkania w remontowanej kamienicy przy ul. Szamarzewskiego

Trwa modernizacja kamienicy przy ul. Szamarzewskiego 21, dzięki której zabytkowy budynek odzyska dawny blask. Zakończenie robót planowane jest na koniec tego roku, jednak Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna już zapisy na wynajem mieszkań.

 

Remont kamienicy rozpoczął się w listopadzie 2021 roku. Obejmuje szereg prac, w tym modernizacje lokali mieszkalnych oraz części wspólnych w budynku frontowego i oficyn. Naprawiany i docieplany jest dach, a stolarka okienna jest wymieniana przy zachowaniu podziałów i detali historycznych.

 

Wyremontowana zostanie elewacja frontowa budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy oraz balkony i klatka schodowa.

 

Inwestycja obejmuje także wymianę instalacji: elektrycznej, teletechnicznej i wodno-kanalizacyjnej.

 

ZKZL zlikwiduje także 22 piece kaflowe, a budynek będzie podłączony do miejskiego cieplika, dzięki czemu zmniejszy się emisja zanieczyszczeń do atmosfery, co oznacza, że budynek będzie bardziej ekologiczny.

 

Po remoncie w kamienicy dostępnych będzie 36 lokali jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 25 do 73 metrów kwadratowych.

 

Remont ma zakończyć się w grudniu 2022 roku. Wcześniej jednak, do 31 maja ZKZL będzie prowadzić zapisy na mieszkania. Oferta skierowana jest wyłącznie do mieszkańców zasobu komunalnego, którzy posiadają tytuł prawny do zajmowanego lokalu i nie mają zaległości czynszowych

 

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz online, a osoby nieposiadające dostępu do Internetu mogą dostarczyć pismo do Biura Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki lub terenowych Punktów Obsługi Klienta na terenie miasta.

 

Pracownicy spółki będą kontaktować się z zainteresowanymi mieszkańcami w czerwcu 2022 roku, a o terminie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

 

autorka: A. Karczewska