W sobotę ruszają Poznańskie Dni Rodziny. W programie ponad 120 wydarzeń

W sobotę, 15 maja, rozpocznie się kolejna edycja Poznańskich Dni Rodziny. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, będzie odbywać się w formie hybrydowej – częściowo zdalnie, a częściowo stacjonarnie.

 

To już dziewiąta edycja Poznańskich Dni Rodziny. Rozpoczną się 15 maja, a finał zaplanowany jest tradycyjnie na Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca. Jak co roku przygotowano szereg wydarzeń i atrakcji dla poznaniaków w każdym wieku – od najmłodszych po seniorów. Celem imprezy jest przede wszystkim wspieranie idei wspólnego działania i aktywnego oraz bezpiecznego spędzania czasu między pokoleniami.

Przez dwa najbliższe tygodnie na terenie Poznania organizowane będą wydarzenia kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne i sportowe, które będą wynikiem współpracy Miasta, poznańskich organizacji pozarządowych i firm. Łącznie to ponad 120 wydarzeń.

„Rozpoczniemy 15 maja o godz. 17:30 transmisją online z uroczystej inauguracji, podczas której przedstawione zostaną wybrane wydarzenia z programu tegorocznej edycji. Będzie to także okazja do zobaczenia, jak wyglądały Poznańskie Dni Rodziny w ubiegłych latach. Na zakończenie części oficjalnej zaprosimy całe rodziny na spektakl “Misja Poznań – gdzie są koziołki?” w wykonaniu aktorów Teatru Animacji” – wyjaśnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Spektakl będzie transmitowany na kanale Miasta Poznań na platformie YouTube.

Wśród planowanych wydarzeń jest także webinarium dla rodziców „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży podczas pandemii”. Organizowane jest przez Miasto Poznań we współpracy z prelegentkami z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren oraz Zakładu Psychologii Rozwoju Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, których można dokonać drogą mailową pod adresem projekt_dzieci@um.poznan.pl do 23 maja. W odpowiedzi chętni otrzymają link do spotkania.

Program Poznańskich Dni Rodziny oraz szczegóły dostępne są online na stronie PDR oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.