Jedzielnia tym razem nad Rusałką

 

Już jutro odbędzie się druga w tym roku Jedzielnia, czyli wydarzenia, podczas którego prezentowane są poznańskie restauracje. Nie zabraknie także Gościa Specjalnego, co jest tegoroczną nowością cyklu.

 

Jedzielnia to cykl wydarzeń organizowanych przez Miasto Poznań w celu prezentowania lokalnych restauratorów, którzy mogą zaprezentować swoją ofertę poza lokalem i zapoznać z nią mieszkańców. To już czwarta edycja akcji.

 

W najbliższą sobotę odbędzie się druga jej odsłona w tym roku. Tym razem planowana jest nad Rusałką, w rejonie przejścia pod torami kolejowymi. Do akcji zaproszono cztery lokale: restauracja Żuk, UMami Gotowanie, restauracja Radosna i Nie śpimy, lepimy.

 

W tym roku organizatorzy dodali nowy element. Podczas każdego wydarzenia pojawia się Gość Specjalny. W lipcowej edycji bierze udział Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w Poznaniu. Jego wolontariusze będą serwowali potrawy charakterystyczne dla kultury Bliskiego Wschodu.

 

Zarówno restauracje biorące udział w akcji jak i Gość Specjalny mają z góry ustaloną cenę za dania – 10 złotych. Dzięki temu odwiedzający mogą pozwolić sobie na spróbowanie kilku potraw i sprawdzenie kilku ofert. W tym roku dodano jednak „danie premium” – w cenie do 15 złotych. Każdy uczestnik może przygotować maksymalnie jedno takie danie.

 

Jedzielnia dostępna będzie w sobotę, 17 lipca, w godzinach 12:00-17:00.

 

 

Autorka: A. Karczewska