Koncert charytatywny na rzecz artysty fotografika Igora Drozdowskiego

Koncert odbędzie się 25.10.23 o godzinie 19.00 w klubie Blue Note w Poznaniu, a cegiełką wejścia będzie darowizna w wysokości 50 pln przeznaczona na pomoc dla Igora. 
Wydarzenie uświetni wystawa zdjęć autorstwa Igora Drozdowskiego, przedstawiająca niezwykłe portrety wybitnych postaci ze świata sztuki – polskich muzyków i ludzi filmu, m.in. Tomasza Stańki, Macieja Maleńczuka, Soyki, Justyny Steczkowskiej, Jana AP Kaczmark czy Jana Nowickiego
W ramach udziału w finansowej zrzutce organizowanej na rzecz Igora w celu pokrycia kosztów leczenia i codziennego funkcjonowania w chorobie część powyższych prac, a także fotografii ze świata mody, w którym Igor uchodzi za twórcę  potrafiącego nadać sesjom komercyjnym rangę sztuki, będzie dostępna na miejscu w formie nagród oferowanych w ramach serwisu zrzutka.pl. 
A już teraz serdecznie zachęcamy do wpłat na rzecz Igora w serwisie zrzutka.pl
link do zrzutki: https://zrzutka.pl/8dt65w 
 
Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i do wsparcia Igora Drozdowskiego nie tylko swoją obecnością, ale i hojnością – tam gdzie medycyna staje się bezradna, tam potrzeba przyjaciół i ludzi dobrego serca. 
A jako, że drugą wielką artystyczną pasją Igora Drozdowskiego pozą fotografią jest muzyka, tego wieczoru na scenie Blue Note pojawią się przyjaciele i artyści, z którymi Igor współpracował i z którymi tworzył muzykę:
– Zuza Babiak & Łukasz Gronowski https://www.youtube.com/watch?v=nwci7kk7CGg
– Luka Rychlicki & Wojtek Hoffman https://www.youtube.com/watch?v=d3zgDNeIr54
– Ania & Bolo Pietraszkiewicz & Bartosz Melon Melosik – https://www.youtube.com/watch?v=v0qcsBWB5c0
 
 
IGOR DROZDOWSKI – więcej o artyście 
 
urodzony w Olsztynie, od ponad 30 lat związany z Poznaniem, fotograf, muzyk, kompozytor, artysta. Ukończył studia na Wydziale Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że jego zawodowa kariera musi być związana z jego pasją jaką stała się w jego życiu fotografia. Ta pasja wprowadziła Igora do szeroko pojętego świata mody. Przyglądał się pracy najlepszych fotografów modowych. Zafascynowany pięknem pracował z modelkami i projektantami z różnych stron świata. Realizował sesje zdjęciowe m.in. w Los Angeles, Paryżu, Seulu, Sankt Petersburgu, Szanghaju i Mediolanie. Przez szereg lat był akredytowanym fotografem na konkursach Miss Polski i Miss Supranational. Modelki z jego fotografiami w portfolio pracują z powodzeniem na całym świecie. W Polsce jego zdjęcia można było podziwiać w licznych magazynach, między innymi Viva, Elle, Pani, Uroda Życia, Machina, Exclusive, Gentleman, Fashion. Współtworzył także Magazyn Take Me, dla którego przygotowywał wyjątkowe zdjęcia okładkowe. 
Eksperymentuje z kadrem i kompozycją, szuka niebanalnych rozwiązań, bawi się kolorem i światłem. Często podkreśla, że najlepsi fotografowie są także malarzami i sam stara się tę malarskość zaakcentować w swoich pracach, nadać zdjęciom głębi. Igor dąży do uszlachetniania fotografii modowej tak, aby tworzyć dzieła wychodzące poza ramy komercyjnych zdjęć reklamowych.
Twórczość Igora – inspirowana starszymi od fotografii dziedzinami sztuki – charakteryzuje często powracający motyw kobiety ofelicznej, kobiety w ekstazie, oniryczna aranżacja przywołująca na myśl prerafaelickie obrazy. Opowieści Igora są ulotne i zwiewne, z pogranicza urojenia i wspomnienia, ta charakterystyczna dla wielu jego prac efemeryczność przywołuje na myśl sen, który rozpływa się w naszej pamięci po przebudzeniu. Kobiety reprezentują tu siłę – żywioł równie piękny co niebezpieczny – wabią nas jak mityczne syreny. 
Igor jest artystą interdyscyplinarnym, nieograniczonym sztywnymi ramami jednego medium. Jego kadry są malarskie, umuzycznione, teatralne, a ponadto nie są jedynie martwym wycinkiem rzeczywistości – snują opowieści, czasem zupełnie odrealnione, a czasem dobrze nam znane, tańczą i grają, nie zastygają w bezruchu. 
Gdy Igor nie zajmuje się fotografią modową, portretuje ludzi kultury i sztuki, zwłaszcza związanych ze światem muzyki, która od zawsze była jego drugą wielką miłością, sam gra i komponuje. Całym sobą żyje w kulturze, fascynują go ludzie kreatywni, ludzie, dzięki którym możemy doświadczać i przeżywać, wewnętrznie się rozwijać i wzbogacać duchowo. Czarno-biała sesja portretowa poświęcona ludziom szeroko rozumianej sceny artystycznej jest hołdem dla kreatorów. Widzimy tu osobistości takie jak Tomasz Stańko, Jan Nowicki, Jan AP Kaczmarek, Soyką, Maciej Maleńczuk, Justyna Steczkowska i wielu innych, a każdą fotografię wyróżnia unikatowy charakter, nastrój, który Igor potrafił uchwycić i w ten sposób odmalować osobowość i temperament każdego z artystów. To, co ich łączy to żądza tworzenia i moc poruszania – wywoływania ludzkich emocji. Prace Igora są zapisem jego wrażliwości na wszystko, co piękne.