Klub Krąg wraz z Fundacją Zagrajmy zaprasza młodzież, osoby dorosłe, rodziców z dziećmi na „Sobotę z planszówkami”. W sobotę, 11 kwietnia w godz. od 10 do 16 w klubie Krąg będzie na Was czekać ponad 50 gier planszowych, w tym m.in. cieszące się zazwyczaj dużą popularnością takie gry jak „Duuszki”, „Pędzące Żółwie”, „Potwory w Tokio”, „7 Dni Westerplatte”, „Osadnicy z Catanu”, „Pszczółki”, „Qwirkle”, „7 Cudów Świata”, „Splendor” i „Dobble”.

– Oczywiście będziemy mieli ze sobą gry dla zupełnych nowicjuszy oraz te dla planszoholików – zapowiada Agnieszka Neumann z fundacji Zagrajmy, która zapewni gry oraz pomoże wszystkim w zrozumieniu zasad poszczególnych gier. – Wiek, płeć, wykształcenie czy doświadczenie w planszówkach nie ma najmniejszego znaczenia. W naszych zasobach zawsze znajdują się takie tytuły, dzięki którym możemy dotrzeć do każdego uczestnika – dodaje.

W każdą grę będzie można zagrać na miejscu zupełnie za darmo, w członkowie fundacji w razie potrzeby wyjaśnią zasady i pomogą rozegrać pierwszą partię. To jednak nie koniec atrakcji – przy okazji zostaną rozegrane turnieje w grach rodzinnych i grach wymagających pogłówkowania. W planach jest m.in. turniej w robiącą furorę grę „Duuuszki”.

– To bardzo prosta gra na spostrzegawczość, w której jednak trzeba się chwilkę zastanowić, zanim ręka wyruszy po odpowiedni przedmiot. Krótki czas rozgrywki, prostota zasad i wysoka „regrywalność” sprawiają, że to doskonały tytuł dla każdej grupy wiekowej i stopnia „planszozaawansowania” – tak grę reklamuje Agnieszka Neumann.

Każdy, kto zagra w wymaganą liczbę gier, będzie miał szansę wygrać nagrodę.

„Sobota z planszówkami” odbędzie się w sobotę, 11 kwietnia w godz. od 10 do 16 w klubie osiedlowym Krąg przy ul. R. Dmowskiego 37 na poznańskim Łazarzu. Wstęp wolny!