Wielkie emocje w centrum miasta tylko z Laser Tag!

Gry organizowane są w podziemiach XIX-wiecznego Fortu na Piątkowie bądź na terenie zewnętrznym, na czapie Fortu. Gracze zostają wyposażeni w repliki karabinów AK-12 bądź dla odważnych – karabiny Colt M4, AKM i AK-74M, z zamontowanymi na nich celownikami kolimatorowymi. Dodatkowo wszyscy dostają czujniki na głowę i kurtki  mundurowe. A następnie zostają przeszkoleni z używania broni (strzelania, celowania, przebiegu gry) i po wybraniu drużyn oraz scenariusza rozgrywki rozpoczynają grę w  mrocznych korytarzach Fortu bądź na terenie zielonym, pełnym ukrytych ścieżek, okopów i górek snajperskich.

W najprostszym scenariuszu w grze każdy ma 6 punktów życia, 30 naboi w magazynku, nieograniczoną liczbę magazynków i możliwość odradzania się. Poza strzałami w czujniki na głowie, liczą się też obrażenia broni – karabiny posiadają czujniki, w które można trafić, co powoduje blokadę broni na kilka sekund. Po grze, która trwa od 30 do 90 minut, z karabinów zostają pobrane statystyki drużynowe i indywidualne. Jest to obszerna dokumentacja przebiegu gry, która pokazuje celność graczy, ilość zgonów, odrodzeń, uszkodzeń broni, obrażenia zadane i otrzymane od poszczególnych osób. Wszystko to składa się na rating – podsumowanie, które wyłania najlepszych graczy i snajperów, największych Kamikaze, a także porównuje osiągnięcia drużyn.

W rozgrywkach poza klasyczną walką między dwoma drużynami dostępne są też inne scenariusze: Kontrola punktu, Snajper (jeden strzał, jedno życie), Terminator, czy Zombie (gracze próbują zamienić w zombie drużynę ludzi – opaski podczas przemiany zmieniają kolor na zielony i nagle stajemy się wrogami własnej drużyny) itd.  Wybierając się na taką grę można się spodziewać sporego zaskoczenia, szczególnie po wejściu do obiektu, jakim jest Fort. Jeśli wcześniej nie mieliście okazji być w takim miejscu, na pewno na długo zapamiętacie tę przygodę!

Przebieg zabawy niezależne od wybranych na grze scenariuszy zawsze jest emocjonujący. Podczas godziny rozgrywki można wybiegać naprawdę zaskakującą ilość kalorii, sprawdzić swoją kondycję fizyczną, umiejętność gry zespołowej, a przede wszystkim – dobrze się wybawić!

Laser Tag poza grami w Forcie Va i czasami w Forcie VI oferuje gry wyjazdowe na obozy, szkolenia, wieczory kawalerskie – dojeżdżają ze swoim sprzętem wszędzie i chętnie organizują gry w nietypowych miejscach! Zdjęcia z gier, dostępny sprzęt, wyniki oraz cennik można znaleźć na stronie: lasertagpoznan.pl.
Warto być również na bieżąco z wydarzeniami na www.facebook.com/LaserTagPoznan/