Odkrywanie Starego Browaru podczas gry miejskiej

Chociaż większość Poznaniaków dobrze zna części obiektu, gdzie mieszczą się sklepy, nie każdy miał okazję zajrzeć do hotelu Blow Up Hall, na ukryte mostki czy najwyższy poziom parkingu. Wiele ciekawostek wiąże się też z dziełami sztuki rozmieszczonymi w Centrum i historycznymi początkami miejsca, czyli Browarem Huggerów. To właśnie temu wątkowi w większości poświęcona jest gra miejska “Szefowie Starego Browaru”. Jej uczestnicy wcielą się w rolę aplikantów na stanowiska zarządcze w dawnym Browarze Huggera, a grę poprowadzi sam założyciel – Alfons Hugger.

Jak wygląda przebieg gry? Uczestnicy dzieleni są na grupy, każda z nich musi mieć dostęp do smartfona. Gracze otrzymują mapy, na których oznaczone są miejsca realizacji zadań i linki do ich treści. W czasie gry uczestnicy komunikują się z Mistrzem Gry – Alfonsem Huggerem za pomocą popularnego komunikatora, przesyłając mu rozwiązania zadań. Jak na rekrutację przystało, nie może zabraknąć rywalizacji – mówi Piotr Ozmina z zespołu City Event Poznań, pomysłodawcy gry. Drużyny będą wykonywać te same zadania, ale w innej kolejności, co da wszystkim jednakowe szanse na zwycięstwo.

Twórcami i prowadzącymi grę jest ekipa City Event Poznań. Zaczynali jako przewodnicy po Poznaniu. Zdobyte doświadczenie i wiedzę postanowili wykorzystać tworząc projekt, pozwalający turystom i mieszkańcom poznawać miasto w interaktywny sposób. Gry miejskie, degustacje i wieczory z historycznym scenariuszem – to ich pomysły na pokazanie Poznania i Wielkopolski w intrygujący sposób.

“Kiedy zaproponowali, żeby “wziąć na warsztat” Stary Browar, wiedzieliśmy, że wydarzy się coś ciekawegoUrodzinowa gra miejska to pierwsza okazja dla szerokiej publiczności, żeby zobaczyć – i przeżyć! – efekty naszej współpracy.”

koordynator ds. PR Starego Browaru

Co zrobić, żeby wziąć udział w grze? Wystarczy zgłosić się na listę uczestników telefonicznie (61 859 60 50) lub w punktach informacyjnych w Starym Browarze. Gra odbędzie się w tym miesiącu dwa razy – w soboty 23 i 30 listopada o godz. 12:00.