Z kim grać, żeby wygrać. Samsung QLED – przewodnik dla graczy

  • W tegorocznych telewizorach QLED input lag wynosi zaledwie 9,8 ms.
  • Złącze HDMI 2.1. pozwoli osiągnąć rozdzielczość 4K w 120 klatkach na sekundę.
  • Funkcja FreeSync Premium oznacza płynny obraz, bez efektu zacinania.
  • Dynamiczny Korektor Czerni sprawi, że żaden detal nie umknie naszej uwadze.
  • O realistyczne doznania dźwiękowe zadba funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem (OTS).
  • Automatyczny Tryb Gry automatycznie optymalizuje najlepsze ustawienia telewizora.
  • Funkcja Multi View, dzieląc ekran na dwie części, pozwoli doskonalić gamingowe umiejętności.

 

Szybkość, płynność i precyzja

 

QLED2020_Gaming

 

Zapaleni gracze, którzy cały czas chcą doskonalić swoje umiejętności, wiedzą, że ekran, który zadba o wciągające wrażenia to nie sprzęt opcjonalny, ale absolutna konieczność. Dlatego Samsung cały czas pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą wejść na jeszcze wyższy poziom rozgrywki i osiągnąć lepsze wyniki.

 

Jednym z ważniejszych czynników, który może zadecydować o przebiegu gry, jest wyjątkowo niski input lag. Najprościej ujmując, to czas potrzebny na zarejestrowanie polecenia wprowadzonego na klawiaturze lub kontrolerze i zrealizowanie go na ekranie. W telewizorach Samsung QLED jest on praktycznie niewyczuwalny i wynosi jedynie 9,8 ms, umożliwiając płynną i precyzyjną rozgrywkę.

 

Niski_Input_Lag

 

Co ważne, z myślą o graczach wyczekujących premiery nowych konsol, telewizory QLED zyskały złącze HDMI 2.1. Tym samym charakteryzuje je obraz o wysokiej rozdzielczości z imponującą częstotliwością odświeżania, wynoszącą 120 klatek na sekundę. Dzięki temu gra jest pełna żywych, realistycznych detali.

 

Fani gier na dużym ekranie powinni także docenić funkcję FreeSync Premium, która synchronizuje kartę graficzną i ekran odbiornika, by zapobiegać rwaniu i przeskakiwaniu obrazu. Dzięki temu można się cieszyć płynnym i wyrazistym obrazem, biorąc udział w wyścigach lub grając w inne gry o bogatej grafice.

 

Wciągające doznania

Elementem, naturalnie przyciągającym ludzki wzrok – niezależnie do rodzaju gry – jest kolor. Zastosowany w telewizorach Samsung QLED Dynamiczny Korektor Czerni, ułatwi rozróżnienie przedmiotów i wrogów, które w innym wypadku nie byłyby dobrze widoczne. Ta innowacyjna technologia wykorzystuje Procesor Quantum 4K, umożliwiający poprawienie jakości obrazu w czasie rzeczywistym, poprzez analizę ciemnych scen i wykrywanie obiektów znajdujących się w ciemności. Niezależnie od tego, czy odkrywasz głębie lochów, czy przeprowadzasz potajemny atak, to rozwiązanie zapewni poziomy czerni optymalne dla każdego gatunku gry.

 

Object Tracking Sound+(OTS+)_drift

 

Doznania z wirtualnej rozgrywki nie byłyby pełne bez wyrazistych efektów dźwiękowych. W przypadku niektórych gier, w szczególności FPS, możliwość usłyszenia zbliżających się wrogów może zaważyć na tym, czy przeżyjesz czy zginiesz. W tytułach, w których w każdej chwili musisz być świadomy tego, co dzieje się wokół Ciebie, rozwiązanie takie jak Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) może okazać się nieocenione. Ta funkcja jest tak czuła, że gdy strzał pada z jednej strony ekranu, dźwięk podążający za lotem kuli usłyszymy za chwilę na jego drugim końcu.

 

Wielozadaniowość i wszechstronność

Z myślą o graczach telewizory Samsung QLED zostały także wyposażone w rozwiązania, sprawiające, że ekran stanie się prawdziwym przyjacielem konsoli. Automatyczny Tryb Gry to funkcja, która aktywuje się automatycznie w chwili, kiedy włączamy grę. Technologia odpowiada za optymalizację ustawień telewizora, by zapewnić jak najbardziej wciągające wrażenia.

 

Ciekawą tegoroczną nowością jest rozwiązanie Multi View, umożliwiającą poprawę naszych gamingowych umiejętności. Funkcja pozwala na podział ekranu na dwie części, z jednej strony wyświetlając ekran rozrywki, a z drugiej – przykładowo filmy instruktażowe, które ułatwią przejście trudniejszego fragmentu gry.