Poznań Restaurant Week 2023 – ile kosztują dania i co nowego przygotowali organizatorzy?

Ruszyło wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu będzie okazja spróbować wyjątkowych dań w poznańskich restauracjach. Do programu „Hej Poznań” zaprosiliśmy Karolinę Piotrowską, by zdradziła nam więcej szczegółów na temat Restaurant Week.

 

Pierwsza edycja Restaurant Week odbyła się w 2014 roku. Od tego czasu wydarzenie zyskało dużą popularność i jest dostępne w wielu miastach w całej Polsce. Główną ideą organizatorów była promocja i rozwój polskiej gastronomii. Dzięki wydarzeniu poznaniacy mają okazje wypróbować specjalnie przygotowanych na tę okazję dań. Są to potrawy, które nie są standardowymi pozycjami w menu, dlatego restauracje będą w stanie zaskoczyć nawet swoich stałych klientów.

 

„Jest to bardzo wygodna formuła rezerwacji wyjścia do restauracji. Można zrobić to przez stronę, nawet z poziomu telefonu. Jest to super sposób na zaplanowanie sobie wspólnego czasu z przyjaciółmi lub z bliską osobą” – dodaje Karolina Piotrowska.

 

Restauracje biorące udział w Restaurant Week muszą przygotować dwa menu: jedno z mięsem, a drugie bez. Każde z nich składa się z przystawki, dania głównego, deseru oraz koktajlu. Koszt takiego zestawu wynosi 69 zł, niezależnie od restauracji. Jest to idealna okazja, by odwiedzić również lokale z górnej półki, na które na co dzień nie można sobie pozwolić. W tej edycji wydarzenia w Poznaniu udział bierze 31 restauracji. Gościni programu „Hej Poznań” opowiedziała o kilku z nich.

 

„Jest sporo debiutów. W festiwalu bierze udział OT.Warta, która niedawno się otworzyła. Odwiedzić można również Galerię Smaku na Starym Rynku czy WhyThai z pyszną kuchnią tajską oraz restauracje z okolic Poznania jak Essere Przeźmierowo” – zaznacza Karolina Piotrowska.

 

Warto dodać, że restauracje biorące udział w wydarzeniu są wcześniej selekcjonowane. Specjalnie wyznaczone osoby sprawdzają jakie jedzenie jest serwowane, czy występuje obsługa kelnerska oraz jak prowadzone są social media. Dzięki temu uczestnicy Restaurant Week mogą być pewni, że trafią na pyszne jedzenie, a restauracje mają okazje zdobywać nowych klientów.

 

W tym roku pojawiła się również nowość, czyli Breakfast Week. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom gości, którzy coraz częściej wybierają zjedzenie śniadania na mieście. W ostatnich miesiącach stało się to bardzo popularne, szczególnie w weekendy, kiedy można obserwować kolejki pod najlepszymi lokalami ze śniadaniami w całej Polsce.

 

„To nasz nowy projekt, który już cieszy się ogromną popularnością z czego bardzo się cieszymy. W Poznaniu na śniadanie festiwalowe można udać się do 11 miejsc. Cena menu to 33 złote i w cenie jest kawa z napojem roślinnym” – tłumaczy Karolina Piotrowska

 

Restaurant Week w Poznaniu rozpoczął się 22 marca i będzie trwał do 30 kwietnia. Więcej szczegółów na temat rezerwacji i dostępnych restauracji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

 

autorka: Z. Biskup