Nie tylko dla dorosłych – Lotny Festiwal Piwa już w weekend

Lotny Festiwal Piwa to wydarzenie odbywające się w wielu polskich miastach, które w drugi weekend września już po raz kolejny dotrze do Poznania. O szczegółach festiwalu dla miłośników piwa opowiedział w programie „Hej Poznań” Kamil Wysoczański.

 

Lotny Festiwal Piwa to wydarzenie dla pasjonatów piwa rzemieślniczego i nie tylko. Na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, m.in. koncerty, warsztaty – zorganizowane we współpracy z miastem Poznań oraz impreza silent disco. Jest to wydarzenie dla całych rodzin, dlatego znajdą się tam również atrakcje dla najmłodszych.

 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się piwa rzemieślnicze, Anna Drzazga zapytała swojego gościa dlaczego tak jest.

 

„Piwa rzemieślnicze przyciągają konsumentów swoim nietypowym podejściem browarników, którzy ważą piwa” – odpowiedział Kamil Wysoczański.

 

 

W Poznaniu będzie można spróbować piwa z 18 browarów rzemieślniczych. Warto dodać, że nie jest to wydarzenie tyko dla osób lubiących i znających się na piwie. Na miejscu odpowiednie osoby będą doradzały co może nam przypaść do gustu i co warto spróbować.

 

Na Lotnym Festiwalu Piwa będzie można spróbować zarówno piwa alkoholowe, jak i te bezalkoholowe.

 

Wydarzenie odbędzie się w Koszarach Kultury w dniach 8-11 września.

 

Więcej o atrakcjach festiwalu można dowiedzieć się z wywiadu.

 


autorka: Z. Biskup