Tour Salon, Caravans Salon i Festiwal Podróżniczy, czyli podróżniczy weekend na MTP

Dokąd wybrać się na weekend, jednodniowy wypad lub dłuższe wakacje? Co zwiedzić i jakim środkiem lokomocji się tam dostać? Czy jest sposób na tanie zwiedzanie? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź już od jutra na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas targów Tour Salon, Caravans Salon Poland i Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.

 

Choć oficjalnie jest już jesień, a pogoda za oknem sprawia, że poznaniacy zaczynają tęsknić za ciepłymi, letnimi dniami, to nie oznacza, że wakacje są jedynie wspomnieniem. Wręcz przeciwnie – przez cały weekend będzie można robić wszystko, by kolejne były jeszcze lepiej zaplanowane i przemyślane, a co najważniejsze, by nie musiały mieć miejsca dopiero za rok.

 

Podczas targów Tour Salon zaprezentują się wystawcy oferujący najróżniejsze formy wypoczynku i podróży. Znajdą się tam zarówno miasta, takie jak np. Wrocław, Gdańsk czy Olsztyn zapraszające na krótkie wypady w ramach „city break”, jak i całe samorządy województw, zachęcające do odkrywania poszczególnych regionów. Nie zabraknie też opcji zagranicznych, także do najdalszych zakątków świata.

 

Wśród ofert będą zarówno opcje dla tych, którzy stawiają na relaks, jak i dla tych ceniących aktywne spędzanie wolnego czasu czy skupiających się na zwiedzaniu. Będzie coś dla podróżujących w pojedynkę, w parach, grupą znajomych czy rodzinnie.

 

Swoje oferty zaprezentują także przewoźnicy i organizatorzy wypraw.

 

Dla najmłodszych przygotowano szereg warsztatów i zabaw.

 

Z kolei w ramach Caravans Salon zaprezentowane zostaną kampery, przyczepy i sprzęt kempingowy. Wśród wystawców pojawią się przedstawiciele wszystkich czołowych marek i dystrybutorów pojazdów i sprzętu. Będą także specjaliści zajmujący się przerabianiem, budową i adaptacją pojazdów turystycznych. W trzech pawilonach dostępnych będzie prawie 250 kamperów i przyczep, w tym kilka polskich premier.

 

Targowa Iglica będzie za to sceną Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. W konkursie o „Złoty Ślad” zmierzy się aż 16 finalistów, którzy zabiorą widzów na piękną wyprawę dookoła świata.

 

Wydarzenia rozpoczną się 24 września, czyli już jutro i potrwają do niedzieli, 26 września.

 

autorka: A. Karczewska