Najbardziej elegancki przejazd rowerowy, czyli Tweed Ride Poznań

Tweedowe marynarki i kaszkiety to podstawa ubioru uczestników kolejnego Tweed Ride, czyli najbardziej eleganckiego przejazdu rowerowego, który po raz kolejny przejedzie poznańskimi ulicami już w sobotę!

 

To już siódma edycja wyjątkowego przejazdu rowerzystów przez Poznań. Tweed Ride na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w mieście, przyciągając wzrok zarówno mieszkańców jak i turystów. Miłośnicy stylu, elegancji i rowerów spotykają się, by wyruszyć w nietypową przejażdżkę po stolicy Wielkopolski.

 

Organizatorzy wydarzenia zachęcają do udziału wszystkich chętnych, którzy chcą na chwilę przenieść się do innej epoki. Wystarczy rower, odpowiedni „tweedowy” ubiór i dobre nastawienie. Warto zadbać także o dodatki i dekoracje zarówno ubioru, jak i roweru. Tradycyjnie odbędzie się także konkurs na najlepszą stylizację.

 

Tweed Ride odbędzie się w sobotę, 25 września. Początek o godzinie 14:30 przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, skąd uczestnicy przejadą Wartostradą do Garbar i stamtąd do Placu Wolności i na św. Marcin.

 

autorka: A. Karczewska