Gdzie wyjść i co robić z dziećmi w czasie ferii w Poznaniu?

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Daria Panek-Półkarz, znana jako Poznańska Spacerówka, w programie „Hej Poznań” opowiedziała co ciekawego można robić w mieście z dziećmi.

 

Większość dzieci odlicza już dni do ferii, a rodzice zastanawiają się jak zorganizować im czas, aby się nie nudziły. W tym roku, nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na wyjazd i wiele osób zostanie w Poznaniu. Jednak w mieście również można ciekawie i kreatywnie spędzić ferie. Miasto Poznań oraz instytucje kultury przygotowały szeroką ofertą aktywności dla dzieci w każdym wieku. W naszym programie „Hej Poznań” część z nich przedstawiła Daria Panek-Półkarz.

 

Centrum Sztuki Dziecka zaprasza na Small Size Days, czyli specjalne wydarzenie dla najmłodszych. W ostatni weekend stycznia odbędą się warsztaty dla dzieci, czytanie książek oraz spektakl teatralny odpowiedni nawet dla dzieci, które ukończyły 6 miesiąca życia.

 

„Wiele wydarzeń będzie się odbywało w Teatrze Animacji. Spektakle, które będą grane to Gapiszon, Kuuki, O czym szepcze las, czy Wielki mały świat. Wszystkie przedstawienia są odpowiednie dla dzieci młodszych” – dodaje Daria Panek-Półkarz

 

Dla starszych dzieci, Centrum Sztuki Dziecka przygotowało warsztaty związane z kinem. Uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę filmową, oglądając filmy krótkometrażowe i dyskutując na ich temat. Na koniec stworzą program wydarzenia filmowego, który zostanie zaprezentowany podczas 24. Biennale Sztuki dla Dzieci.

 

Ciekawą ofertę przygotowała Palmiarnia Poznańska. Od 18 stycznia do 26 lutego będzie otwarta również w poniedziałki i dodatkowo zostaną wydłużone godziny otwarcia. Pozwoli to zwiedzać Palmiarnię po zmroku i odkryć ją od zupełnie innej strony. Wcześniej taka możliwość była tylko raz w roku, podczas Nocy w Palmiarni.

 

„Widzimy wtedy tę przestrzeń w zupełnie innej odsłonie, nieco mrocznej i tajemniczej. Podczas ostatniego zwiedzania, pojawił się w mojej głowie taki pomysł, że byłoby to niesamowite gdyby można było tam spędzić noc” – powiedziała Daria Panek-Półkarz w programie „Hej Poznań”

 

Ciekawą ofertę przygotował Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak co roku dostępne będą półkolonie oraz wiele innych atrakcji. Jedną z nich będzie nauka pływania na deskach SUP, która będzie idealną formą spędzenia czasu dla osób tęskniących za latem. Ponadto będzie można podszkolić swoje umiejętności pływania kajakiem i przygotować się na nadchodzący sezon. Wszystko to będzie dostępne w Pływalni Miejskiej Atlantis oraz na Winogradach. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się jak najszybciej. Jednak to nie wszystko co przygotował POSiR.

 

„POSiR przygotowuje zawsze pulę bezpłatnych wejściówek na swoje obiekty, więc po wypełnieniu formularza można wybrać się na bowling, lodowisko oraz na pływalnie” – dodaje autorka bloga Poznańska Spacerówka

 

Co dla fanów spędzania czasu na świeżym powietrzu? Daria Panek-Półkarz zachęca do eksplorowania leśnych i dzikich terenów, takich jak dopływy Warty. Aby aktywnie spędzić czas, warto odwiedzić Mórkowski Jar, Buki nad Jeziorem Lutomskim, czy Jezioro Dymaczewskie. Na blogu Poznańskie Spacerówki można również znaleźć wpis z lokalizacjami, w których można zorganizować ognisko.

 

„Jest to taka atrakcja, która nie jest doceniania. Właściwie po każdym ognisku mam takie poczucie, że zorganizowanie go nie było bardzo skomplikowane, a sprawiło nam ogromną przyjemność” – zaznacza Daria Panek-Półkarz.

 

Więcej o feriach w mieście możecie dowiedzieć się oglądając cały wywiad.

 

 

 

autorka: Z. Biskup