Diabelski młyn, lodowisko, kolejka górska i kiermasz – Betlejem Poznańskie pełne atrakcji w kilku lokalizacjach

Choć dopiero zaczyna się jesień, to już można zacząć myśleć o Bożym Narodzeniu. Wiadomo już, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego. W tym roku wydarzenia z nim związane mają się odbywać w aż czterech lokalizacjach. Kiedy rozpocznie się wprowadzanie świątecznej atmosfery w Poznaniu?

 

Betlejem Poznańskie to jedno z ulubionych przez poznaniaków miejskich wydarzeń. Świąteczna atmosfera budowana jest przez bożonarodzeniowe dekoracje, stoiska z ozdobami i przysmakami, atrakcje dla dzieci i dorosłych, a także występy i wydarzenia kulturalne.

 

W tym roku świętowanie rozpocznie się 18 listopada, kiedy to odbędzie się oficjalna inauguracja Betlejem Poznańskiego na placu Wolności. Tam też zostanie zlokalizowany kiermasz świąteczny, który potrwa do 27 grudnia.

 

Na odwiedzających będą czekały także kolejka górska wenecka karuzela, a także przestrzeń z choinką i skrzynką na listy do Gwiazdora.

 

Na specjalnej scenie odbywać się będą koncerty i spektakle, a także animacje dla dzieci. Dla nieco starszych zaplanowano też silent disco.

 

To jednak nie koniec. Drugą lokalizacją, w której zagości w tym roku Betlejem Poznańskie będą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Między 19 listopada a 23 grudnia pojawi się tam m.in. diabelski młyn, lodowisko, karuzela wenecka i świąteczna ciuchcia. Tam także stanie scena, na której zaplanowano wydarzenia artystyczne. Teren MTP będzie również miejscem odbywania się Poznań Ice Festival.

 

Kolejną nową lokalizacją będzie Plac Kolegiacki, na którym stanie miejska choinka. Z uwagi na remont świąteczne drzewko nie może stanąć pod Ratuszem. Atrakcje na pl. Kolegiackim zaplanowano między 18 listopada a 27 grudnia.

 

Betlejem Poznańskie po raz kolejny zawita również na Rynek Łazarski, gdzie będzie odbywać się między 3 a 18 grudnia.

 

Szczegółowy harmonogram atrakcji tegorocznego Betlejem Poznańskiego Miasto poda bliżej terminu rozpoczęcia wydarzenia.

 

 

 

autorka: A. Karczewska