Ruszył Poznań Design Festiwal

Rozpoczyna się Poznań Design Festiwal, czyli tydzień wydarzeń związany z designem na najwyższym poziomie. Tegorocznym hasłem jest „Dobrostan”. Co czeka na uczestników?

 

To już 9. edycja Poznań Design Festiwal. Wydarzenia z nim związane będą odbywały się w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Głównym punktem będzie CK Zamek, ale atrakcje czekają na poznaniaków także w Starym Browarze, Poznańskim Centrum Dziedzictwa, Galerii Pyramida i Pracowni Vzory.

 

Tegorocznym hasłem przewodnim festiwalu jest „Dobrostan”, który ma być z jednej strony elementem inspiracji dla współczesnego projektowania, z drugiej formułą pozwalającą na nieustanne rozwijanie możliwości twórczego wykorzystania potencjału designu. Hasło ma skłonić odbiorców do refleksji nad jego przejawami w różnych aspektach życia – w przestrzeniach wspólnych i prywatnych, w kontakcie z przedmiotami codziennego użytku oraz w architekturze.

 

W ramach festiwalu przez cały tydzień odbędzie się niemal 40 wydarzeń, które podzielono na pięć bloków tematycznych. Są to: kids design, cinema design, warsztaty dla dorosłych, wystawy oraz wydarzenia towarzyszące. Udział w nich jest bezpłatny, a ich celem jest przede wszystkim pobudzenie kreatywności w odbiorach i zachęcenie do twórczej działalności.

 

Festiwal potrwa od 23 września do 1 października.

 

Na część wydarzeń obowiązują zapisy. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.

 

 

 

autorka: A. Karczewska