Poznański mistrz feng shui o tym, co nas czeka w 2022 roku

Horoskopy, astrologia, magia… – choć nie każdy w to wierzy, naturalnie ciekawi nas, co przewiduje dla nas los. Jacek Kryg – Mistrz Feng Shui, był gościem ostatniego odcinka „Hej Poznań”. W rozmowie z Anią Drzazgą opowiedział o swoich prognozach na 2022 rok, czyli chiński Rok Wodnego Tygrysa.

 

Choć w Polsce minął już miesiąc od rozpoczęcia nowego, 2022 roku, a związane z jego przywitaniem obchody już dawno odeszły w niepamięć, okazuje się, że chiński nowy rok dopiero przed nami. Wraz z początkiem lutego znajdziemy się w Roku Wodnego Tygrysa.

 

Jednostka czasowa w Chinach określana jest podwójnym znakiem – żywiołem oraz zwierzęciem. Jest to nic innego jak sposób nazywania poszczególnych jednostek czasowych. Jednak zgodnie z wierzeniami każda z tych jednostek ma istotne znaczenie i wpływa na to, jaki okaże się dla nas rok. Czy będzie on owocny w sukcesy? A może będziemy mierzyć się z nieustannymi przeszkodami? O związku żywiołów i zwierząt w chińskim kalendarzu opowiedział Jacek Kryg – Mistrz Feng Shui oraz autor niezliczonych publikacji na temat kultury Chin, który od 40 lat zajmuje się noworocznymi prognozami.

 

Jak zatem będzie wyglądać ten rok? Przemieszanie żywiołów i zwierząt daje niemal 60 możliwych kombinacji, a co za tym idzie – ta sama jednostka czasowa pojawia się co 60 godzin, dni, miesięcy oraz sekund. Według Jacka Kryga, rok 2022 będzie podobny do 1962 roku, który również nazywał się Rokiem Wodnego Tygrysa.

 

Żywioł wody oznacza rok spokojny – bez katastrof naturalnych i lokalnych konfliktów. Znak tygrysa natomiast jest sygnałem dla poszczególnych znaków zodiaku.Ten rok sprzyjać będzie szczególnie chińskiemu znaku koguta, świni, konia oraz zająca. To czas, w którym rozwiną one swoje skrzydła.

 

Jacek Kryg przygotował listę polityków oraz chińskich odpowiedników ich znaków zodiaku. Kim według chińskiej astrologii jest Mateusz Morawiecki? Co czeka w nowym roku Andrzeja Dudę jako astrologicznego szczura? Cała rozmowa Ani Drzazgi z Jackiem Krygiem w najnowszym odcinku „Hej Poznań”.

 

 

autorka: N. Fekser